Перейти до головного меню Перейти до основного вмісту Перейти до нижнього колонтитула

Новини

Всього переглядів: 3
Реформа МСЕК: пацієнт має право оскаржити рішення

У цьому дописі Міністерство охорони здоров'я України нагадує про права пацієнтів та членів команд під час проведення оцінювання та про можливість оскарження рішень команд в новій системі:

Аудіо та відеофіксація оцінювання дозволяється для цілей оцінювання або оскарження, із дотриманням прав людини та законодавства у процесі запису.

І пацієнт, і заклад охорони здоров'я мають право знімати процес оцінювання, адже відкритість і прозорість — основа нової системи. Проте відеозапис має використовуватися виключно для з’ясування об’єктивних обставин, до прикладу в процесі оскарження. Публічне розміщення таких матеріалів без згоди задіяних сторін є порушенням прав людини та вимог законодавства.

Представник пацієнта може бути присутній на оцінюванні, за умови наявності відповідної заяви.

Якщо пацієнт не згоден з рішенням чи має сумніви, можна подати скаргу протягом 40 днів від винесення рішення. Скаргу розгляне Центр оцінювання функціонального стану особи. Це цивілізований шлях до розв'язання будь-яких питань.

Важливо проявляти терпіння і тактовність один до одного. Спокійні та чіткі пояснення щодо процесу та критеріїв допоможуть зняти напругу.

Пацієнт має право і можливість на незгоду з рішенням та його оскарження. Важливо чітко зафіксувати обґрунтування щодо рішення у протоколі та повідомляти пацієнтів про можливість оскарження, зокрема допомогти з більш детальною інформацією щодо оформлення скарги, яка доступна на сайті МОЗ України.

Тиск, образи, погрози чи агресивна поведінка є неприпустимими з будь-якого боку. Це не тільки порушує етичні норми, а й шкодить ефективному спілкуванню.

Дякуємо за розуміння та повагу один до одного.

 

Банер - Президент України
Банер - Урядовий портал
Банер - ВР України
Банер - Урядова телефонна "Гаряча лінія"
Банер - Асоціація міст України