Перейти до головного меню Перейти до основного вмісту Перейти до нижнього колонтитула

Новини

Всього переглядів: 2
Чим небезпечне купання у необстежених водоймах

Часто люди забувають про заходи безпеки та купаються в непризначених для цього місцях. Та чистий на перший погляд ставок чи озеро, може виявитися розсадником серйозних захворювань. Купатися треба лише там, де є дозволи. Однак таких місць дуже мало, тож ми шукаємо хоч якусь водойму, де можна зануритися у прохолодну воду. Якщо дозволу на пляжі, де ви знаходитеся, немає, намагайтеся не купатися у водоймі зі стоячою водою.

Краще, щоб це була річка з течією, а не озерце. У стоячій воді розмножуються і довго-довго живуть безліч бактерій. До прикладу можна захворіти на лептоспіроз. Це захворювання, яке передається від хворих тварин до людей. Переносниками його є, в основному, пацюки, хоча хворіють лептоспірозом майже всі тварини. Хвороботворні бактерії проникають у організм людини через слизові оболонки (рот, ніс, очі) та через подряпини на шкірі. Спочатку, після купання, ви навіть нічого не відчуєте. Симптоми хвороби проявляться пізніше, адже інкубаційний період її – до 7 днів. А тоді у людини одразу з’являються висока температура, сильний біль в м’язах, слабкість, нудота, пожовтіння шкіри. Якщо вчасно не звернутись до лікарів – хворий може померти. Через забруднену воду може передаватись ентеровірусна інфекція, гельмінтні захворювання. Бувають випадки розвитку гепатиту А, який можна уникнути, якщо випадково не ковтати воду, але це дуже складно, особливо якщо у воді діти.

Обов’язково дивіться на те, який пісок знаходиться біля вас та на якому ви лежите. Пісок має бути, як мінімум, чистим, світлим. Не варто лежати на вологому піску, адже саме він – місце, де бактерії дуже добре себе почувають. До вас на ньому могла лежати людина з грибковими захворюваннями, чи хвора тварина. Хвороботворні бактерії потрапляють в теплий вологий пісок і якщо не розмножуються, то дуже комфортно себе почувають від декількох годин до кількох діб. Саме так ви можете підхопити усілякі грибкові захворювання. Тому на пляжі, краще за все, носіть взуття. Дітей на пляжі дуже часто вражає стригучий лишай. Його джерелом є тварини. Дитина може захворіти вже просто тоді, коли посиділа на місці, де бігала хвора собака. Тому на пляжі використовуйте покривало так, щоб ноги і голова не торкались піску. А після пляжу прийміть душ, аби змити з шкіри рештки піску.

Який би пляж ви не обрали – із дозволом чи без, дотримуйтеся особистої гігієни. Лежіть лише на килимку. На пляжі використовуйте пляжне взуття. Майте змінний одяг для перевдягання. Це вбереже вас одразу від декількох проблем.

Банер - Президент України
Банер - Урядовий портал
Банер - ВР України
Банер - Урядова телефонна "Гаряча лінія"
Банер - Асоціація міст України