Розірви коло насильства: розпочалася всесвітня акція боротьби з гендерно зумовленим насильством
25 листопада у світі відзначається Міжнародний день боротьби з насильством проти жінок і саме цей день є початком всесвітньої акції «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства». Така тривалість обрана недаремно: завершення акції припадає на 10 грудня, коли відзначається Міжнародний день прав людини.
Насильство щодо жінок все ще є одним з найпоширеніших порушень прав людини у світі. Щорічно в Україні від насильства страждає близько 1,1 мільйона осіб і 90% з них — це жінки. Потрібно також розуміти, що це лише приблизні дані, оскільки чимало постраждалих не звертається по допомогу, або і взагалі сприймає насильство за нормальний стан речей.
Комунальним закладом «Центром надання соціальних послуг Козятинської міської ради» спільно з МК «INTERSOS» було проведено груповий захід з елементами тренінгу для жінок різних категорій населення щодо протидії скоєння домашнього насильства. Зазвичай люди, які зазнають домашнього насильства, не розуміють, що зіткнулись із ним. У суспільстві існує думка, що насильством слід вважати лише фізичні вияви агресії, але це не так. Є різні види насилля, а саме: економічне насильство, фізичне насильство, сексуальним насильством та психологічне насильство.
Якщо саме Ваш випадок – класичний зразок насильства, то обов’язково звертайтеся по допомогу, а саме:
Номер екстреного виклику поліції «102» (цілодобово).
Медична допомога «103» (цілодобово).
Урядова «гаряча лінія» із протидії домашньому насильству в Україні «15-47».
Безкоштовна національна «гаряча лінія» протидії домашньому насильству 0800500335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на всій території України) або 116-123 (безкоштовно для дзвінків з мобільних телефонів).
Національна «гаряча лінія» з захисту дітей 0800500225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на всій території України) або 116-111 (безкоштовно для дзвінків з мобільних телефонів).
Мобільна команда ГО «INTERSOS» ПН-ПТ.8.00—17.00(096)148 84 14 ( Індивідуальна допомога та соціальний супровід постраждалим від домашнього чи гендерно зумовленого насильства за підтримки UNHCR)
Пам'ятайте, що насильству немає виправдання.
Бажаємо вам та вашим родинам міцного здоров'я, миру та затишку!