Вийти за обрій неможливо – так стверджує одна із давньогрецьких аксіом, адже з якою силою ти б до неї не наближався, вона неодмінно віддалятиметься від тебе.
Але й тут є місце парадоксам, можливі кроки за обрій, якщо в арсеналі належні мета та інструменти її реалізації. У цьому можна було переконатися під час дводенного тренінгу «Базові навички медіатора» для заступників директорів з виховної роботи, який організувала М. Ясінська, консультант КУ КЦПРПП. Захід відбувся 22-23 грудня 2021 року на базі комунального навчального закладу «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 ім. Т.Г. Шевченка Козятинської міської ради Вінницької області».
Тренінг мав на меті підготувати медіаторів та медіаторок служб порозуміння для впровадження медіації у закладах освіти. М. Ясінська наголосила, що останні роки спостерігається значне зростання попиту на посередників у вирішенні конфліктів, зокрема у закладах загальної середньої освіти, на послуги медіації та врегулювання конфліктів. У всьому світі медіація є однією з найпопулярніших форм урегулювання конфліктів.
Тому Світлана Володимирівна Сімачова, тренерка зустрічі, практичний психолог Гімназії № 6, тренерка-медіаторка Ла Страда Україна, протягом двох днів вчила педагогів:
- вирішувати конфлікти мирним шляхом;
- дотримуватися принципів миробудування;
- проводити медіації;
- володіти навичками відновлювальної комунікації.
Цікавими та ефективними виявилися інтерактивні вправи «Портрет педагога/педагогині миротворця», «Зайди у коло», «Девіз», «Медіація. Суд. Терапія», «Активне слухання», «Формулювання запитань», «Медіація», «Коло».
У кінці тренінгу Марина Ясінська зауважила, що конфлікт є невід’ємною складовою життя в закладах освіти, тому заступники директорів з виховної роботи повинні бути послами медіації у школах, вміти та навчити інших вирішувати будь-які конфлікти мирним шляхом.