Чорнобильська катастрофа – найбільша за всю історію ядерної енергетики. В житті українців Чорнобиль є незаживаючою раною болю і втрат. Масштаби лиха та важкість наслідків стали найтяжчими в історії нашої планети. Ціною свого життя і здоров’я, під великими дозами опромінення ліквідатори, у тому числі і наші земляки-козятинчани, зупинили невидимого і дуже підступного ворога. На жаль, не усі вийшли з того пекла живими, багатьох не стало згодом.
Сьогодні, 14 грудня, задля вшанування тих, хто ціною героїчних зусиль, а подекуди і власного життя, зумів зупинити ядерного монстра, у залі засідань міської ради зібралися представники Козятинської міської громадської організації «Союз Чорнобиль Україна» та керівництво міськради.
- Ми висловлюємо велику пошану ліквідаторам Чорнобильської катастрофи. Низько схиляємо голови перед тими, хто усвідомлено й жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий обов'язок перед рідною землею і перед рідним народом – зупинив ескалацію катастрофи, унеможливив її переростання у глобальний винищувальний смерч для всієї України, інших народів сусідніх і не сусідніх держав. Їхній подвиг є яскравим свідченням того, що лише ми самі, спроможні відвести біду від нашого дому, від кожного мешканця нашої землі і наших нащадків. Низький уклін пам'яті тим, хто не дожив до цього дня. Обов’язок кожного з нас – пам’ятати про це й підтримувати тих, до кого у сім’ю прийшла чорнобильська біда, - звернулася до присутніх секретар міської ради Тетяна Римша.
За проявлені мужність та героїзм під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС десять козятинчан-ліквідаторів були нагороджені Грамотами міської ради та грошовими винагородами. Окремою Подякою Вінницької ОДА та обласної Ради відзначений також ліквідатор Павло Грінішин.
До слів поваги та шанування пам’яті полеглих побратимів приєднався і Голова міського об’єднання ліквідаторів Володимир Нечипорук, який зауважив, що кількість учасників міської спілки щороку стає все меншою. Так, за 10 останніх років діяльності міської організації, відколи вона від’єдналася від єдиної для Козятинщини районної громадської організації, ліквідаторів – членів спілки стало майже на сотню менше.
На знак вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС після урочистої частини заходу відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку жертвам аварії на ЧАЕС. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів.
У житті українців Чорнобиль є і буде незагойною раною. Цей день вкотре нагадує про важливість особливих заходів безпеки у сфері використання мирного атома. Адже світ такий крихкий, а людство, впроваджуючи винаходи, має бути пильним, щоб не знищити планету.