Під таким гаслом у Кордишівській СЗШ І-ІІІ ступенів протягом тижня були проведені заходи з нагоди вшанування пам'яті Тараса Григоровича Шевченка:
- зустрічі онлайн «Живе святе Шевченківське ім'я»;
- читання улюблених поезій «Єднаймо душі словом Кобзаря»;
- виготовлення учнівським комітетом школи інформаційного куточка «Шевченко - символ України»;
- проведення вернісажу малюнків за творами поета «Тобі, Тарасе, наша шана»;
- переглядом фільму «Т.Г. Шевченко. Ідентифікація».
Рій «КорД» підготував інформаційне повідомлення «А ви знаєте, що…»
Тарас Шевченко протягом життя був «душею компанії», любив сміятися і вмів розвеселити навіть незнайомих людей.
Основна освіта Тараса Шевченка тривала лише два роки. Її він здобув у церковно-приходській школі.
Тарас Шевченко завжди з любов’ю згадував той випадок, коли малим пішов шукати «залізні стовпи», що «підпирають» небо, і заблукав у полі. Чумаки, зустрівши хлопця, забрали його з собою і ввечері привезли до Кирилівки.
Тарас Шевченко був викуплений з кріпацтва за 2500 рублів. Задля цього художник Брюллов написав портрет Жуковського і продав його. Здобувши свободу, Тарас Григорович вступив до Академії мистецтв.
Улюбленим напоєм Тараса Шевченка був чай, а улюбленою їжею були: справжній український борщ, «затертий пшонцем і затовчений старим салом», вареники з сиром з грубої гречаної муки та такі ж самі галушки.
Тарас Шевченко був відомим модником, любив дорогий одяг і дуже легко витрачав на нього гроші.
Коли Тараса Шевченка відправили у заслання до Оренбурга, йому заборонили займатися творчістю. Однак цю заборону він ігнорував.
Останні дні свого життя Шевченко провів у Петербурзі. Поховали його на Смоленському кладовищі. Проте за день до своєї смерті, у свій день народження, 9 березня, поет попрохав свого вірного друга Григорія Честахівського, щоб у разі його смерті похорон відбувся у місті Канів.