КОЗЯТИНСЬКА МІСЬКА РАДА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
18.11.2011 р. № 293-VІ 11 сесія 6 скликання
Про затвердження міської “Програми
спортивної реабілітації та розвитку
паралімпійського руху в м. Козятині”
Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Указу Президента України від 6 квітня 2006 року № 290 “Про заходи щодо фізкультурно – реабілітації інвалідів та підтримки паралімпійського і дефлімпійського руху в Україні”, відповідного доручення Прем’єр – Міністра України від 18.04.2006 року № 14246/1/1-06 та розпорядження голови обласної державної адміністрації від 23 грудня 2001 року № 545 “Про розвиток та підтримку паралімпійського руху в області” та з метою розвитку інвалідного спорту в м. Козятині міська рада
В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити міську Програму спортивної реабілітації та розвитку паралімпійського руху у м. Козятині на 2011 – 2015 роки.
2. Фінансовому управлінню передбачити необхідні кошти на фінансування заходів Програми.
3. Хід виконання програми розглядати на сесії міської ради.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з гуманітарних питань та соціального захисту населення міської ради (І.П. Грубеляс).
Міський голова О. Гвелесіані
Додаток
до рішення 11 сесії міської ради
6 скликання від 18.11.2011 року
№ 293-VІ
Міська “Програма спортивної реабілітації
та розвитку паралімпійського руху в м. Козятині”.
Мета Програми
Привернення уваги громадськості та влади міста до проблем дітей – інвалідів, масове залучення дітей – інвалідів до регулярних занять фізичною культурою та спортом, створення сприятливих соціально – економічних організаційних умов для життєвого самовизначення і самореалізації дітей – інвалідів.
Основні завдання Програми
1. Розвиток і популяризація спорту інвалідів, підвищення ролі фізичної культури і спорту в реабілітації інвалідів зміцнення здоров’я, формування здорового способу життя.
2. Практичну діяльність клубу здійснювати в тісному зв’язку з державними профспілковими і громадським організаціями , комісіями федерації спорту інвалідів.
3. Розробляти і організовувати виконання Програми розвитку інвалідного спорту у місті.
4. Сприяти соціальній адаптації дітей, що відносяться до соціально – незахищених категорій.
5. Спільно із спортивними федераціями організовувати проведення спортивних змагань.
6. Здійснювати підготовку збірних команд міста до обласних змагань.
7. Надавати методичну допомогу фізкультурно – спортивним секціям інвалідів.
8. Систематично проводити медико – біологічне обстеження та диспансеризацію спортсменів – інвалідів.
9. Розв’язувати питання про надання спортивних споруд для проведення фізкультурно – реабілітаційної та спортивної роботи, клопотати перед організаціями місцевої влади про забезпечення і обладнання цих споруд спеціальними пристосуваннями для інвалідів.
10. Залучати у встановленому порядку спеціалістів до розробки актуальних питань інвалідного спорту зацікавлені організації.
11. Здійснювати ділові контакти в районі, області, державі, взаємовідносини у встановленому порядку з вітчизняними закладами, організаціями, а також з їх представниками.
12. Забезпечувати провадження в практику науково обґрунтованої системи фізичного виховання, реабілітації та підготовки спортсменів – інвалідів.
13. Брати участь у розробці проектів законодавчих актів з питань фізкультурно – спортивного руху і в межах своєї компетенції організовувати їх виконання.
14. Спрямовувати державні й залучені фінансові та матеріальні ресурси на забезпечення фізкультурно – спортивних заходів.
Фінансове забезпечення
Фінансове забезпечення Програми здійснювати за рахунок коштів місцевого бюджету, інших джерел не заборонених законодавством.
Матеріально – технічне забезпечення
Взяти участь в організації фінансування за рахунок спонсорських внесків щодо будівлі спортивного майданчика на базі МВПУЗТ для охоплення дітей – інвалідів системою навчання основним елементам приоритетним видам спорту, а також реабілітації.
Заходи до Програми
1. Участь у Чемпіонатах області з легкої атлетики, шашок, плавання, настільного тенісу, бадмінтону, греко – римської боротьби.
2. Участь у Кубку України з плавання.
3. Участь у відбіркових змаганнях чемпіонату області “Повір у себе”.
4. Проведення місцевої спартакіади серед інвалідів з:
- плавання;
- настільного тенісу;
- легкої атлетики;
- бадмінтону;
- шахів;
- шашок.
5. Проведення місцевого фестивалю спорту для інвалідів до Міжнародного Дня інвалідів.
6. Придбання спортивного інвентарю, спортивного обладнання, спортивної форми, взуття.
7. Проведення ремонту виділеної кімнати пл. 15,7 м.кв. у користуванні місцевої громадської організації спортсменів – інвалідів “Повір у себе” за адресою – вул. Вінниченка, 56.
8. Виготовлення технічної документації, печатки, відкриття рахунку, щодо створення спортивного клубу “Повір у себе”.
9. Спільно з міською владою вирішити питання надання на пільгових умовах спортивних споруд, незалежно від всіх форм власності, для фізкультурно – оздоровчої та реабілітаційної роботи серед інвалідів та обладнання цих споруд спеціальним інвентарем.
10. Сприяти проведенню в місті заходів фізкультурно – спортивної реабілітації та оздоровлення інвалідів спільно із Козятинською філією ВОЦСРДІ “Промінь”.
11.Приймати активну участь у щорічному проведенні обласної та Всеукраїнської спартакіади “Повір у себе” серед дітей – інвалідів з фіналами у Міжнародному дитячому центрі “Артек” та національному центрі паралімпійської та дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів(м. Євпаторія), організувати відправку дітей до оздоровчих таборів.
12.На відповідному організаційному рівні проводити масові заходи серед інвалідів, в тому числі присвячені знаменним датам, Дню фізичної культури і спорту та з нагоди Міжнародного дня інвалідів.
13.Налагодити зв’язки зі спонсорами щодо допомоги спортсменам – інвалідам, організація і проведення з дітьми – інвалідами фізкультурно – реабілітаційної роботи, навчально – тренувальних занять, зборів спортивних заходів.
14.Сприяти діяльності спортивних федерацій інвалідів у реалізації статутних вимог.
15.Сприяти здійсненню заходів щодо створення та зміцнення спортивної бази для проведення фізкультурно – реабілітаційної спортивної роботи серед інвалідів.
16.Систематично висвітлювати у ЗМІ результати участі спортсменів – інвалідів у змаганнях. Забезпечувати висвітлення визначних спортивних подій. Широко використовувати засоби масової інформації у питаннях пропаганди фізичної культури і спорту серед інвалідів.
17. Постійно забезпечувати участь спортсменів – інвалідів у навчально – тренувальному процесі та змаганнях різного рівня.
Міський голова О. Гвелесіані