В Музеї історії міста Козятина триває виставка портретів «Видатні постаті Козятина».
В експозиції представлено фото нашої землячки, уродженки Козятина Галини Тебенчук. Знайомство з неординарною особистістю професором, доктором медичних наук відбулося через авторську книгу «Життя , присвячене педіатрії», яка була подарована музею її упорядником донькою Тетяною Гущою у 2017р. Книга вийшла у 2015 р. з нагоди 90 - річного ювілею видатної вченої - педіатра України, декана терапевтичного та педіатричного факультетів, завідувачки кафедрами педіатрії №2 та №3 Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика. Ювілярка особисто на книзі написала автограф : Музею історії міста Козятина із щирою повагою автор Тебенчук м. Київ.12.05.17 р.. Землячка , яка народилася 15 листопада 1925 року, своєю лікарською працею зробила суттєвий внесок у розвиток вітчизняної педіатрії, дитячої кардіоревматології, пульмонології, фтизіатрії, нефрології та гастроентерології.
У вступному слові до книги ректора Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, академік НАМН України, заслужений діяч науки і техніки України , професор Юрій Вороненко зазначив , що Галина Михайлівна Тебенчук є автором першої в Радянському Союзі та Україні уніфікованої тестової програми з педіатрії, піонер в провадженні новітніх методів діагностики та лікування найпоширеніших захворювань дитячого віку. Її ім’я вписане золотими літерами в історію Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика.
Про видатні заслуги свого Учителя в книзі розповідає завідувач кафедри дитячих і підліткових захворювань НМАПО імені П Л. Шупика , головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Педіатрія», залужений лікар України, доктор медичних наук, професор Г. В. Бекетова: « Професор Галина Тебенчук впродовж 16 років ( 1974-1990) завідувала кафедрою педіатрії №2, а в наступні 1991-1992 рр., завдяки неординарним та організаторським здібностям, повністю відновила та налагодила роботу розформованої на той час кафедри педіатрії №3.»
Професійний злет кар’єри нашої землячки розпочався у 1948 р., коли вона з відзнакою закінчила Київський медичний інститут імені О. О. Богомольця і почала працювати дільничним педіатром у м. Василькові. Майбутній вчений відчувала особливий інтерес до знань і науки, тому вступила у 1950 р. до клінічної ординатури Київського науково-дослідного інституту охорони материнства і дитинства імені П. М. Буйка і з задоволенням поринула у наукові пошуки та дослідження. Паралельно виконувала з 1953 по 1956 роки обов’язки вченого-секретаря інституту й успішно захистила кандидатську дисертацію. Стала першим доцентом у складі викладачів новоствореної кафедри педіатрії №2 Київського державного інституту удосконалення лікарів. У 1973 р. успішно захистила докторську дисертацію.
Професор Галина Тебенчук – є справжнім професіоналом улюбленої справи, класичним діагностом, організатором охорони здоров’я, вченим- новатором, педіатром з енциклопедичними знаннями. З 1976 року наша землячка була членом правління Республіканського товариства дитячих лікарів України , а з 1970 по 1990 роки заступником голови Київського міського товариства дитячих лікарень. З 1976 по 1988 роки стає членом редакційної колегії фахового наукового журналу «Педіатрія, акушерство, гінекологія» . Є автором понад 100 наукових праць і 5 монографій, занесена в Книгу пошани інституту НМАПО, нагороджена знаком «Відмінник охорони здоров’я», пам’ятною медаллю до 1500-річчя Києва та багатьма іншими нагородами. З 1993 року є довічним стипендіатом Президента України.
З коханим чоловіком виростили та виховали двійнят – Сашка та Тетяну. Сьогодні родина землячки- вченої , лікаря від Бога Галини Михайлівни надзвичайно велика і більшість з них це високопрофесійні фахівці улюблених в родині галузей: це вчені-лікарі, доценти, доктори, професори точних, природничих, медичних і педагогічних наук, а ще безліч талановитих учнів – науковців. Діти стали вченими – фізиками, вітчим Петро Петрович Пономарьов ,був доцентом, доктором, викладачем педагогічного університету, чоловік Олег Йосипович – вчений, доктор технічних наук, його молодший брат – вчений –зоолог, його діти лікарі. Онуки Галини Михайлівни працюють в галузі інформаційних технологій, третій онук – спеціаліст прикладної механіки, викладач університету. Родина завжди підтримувала один- одного, поруч були друзі, знайомі ,в більшості ще зі студентських часів. Усі гуртувалися, проводили разом час на природі, вирощували у 1990- ті врожаї, ходили під вітрилами чарівним Дніпром, відпочивали на Каховському водосховищі, досліджуючи неймовірно яскравий і неповторний світ рідної неньки- України.
Лілія Макаревич, директор Музею історії міста