Новини

Всього переглядів: 22

З 1 січня 2018 року в Україні запустили перший етап монетизації субсидій на рівні надавачів послуг.
Рішення про введення в Україні монетизації субсидій із 1 січня 2018 року було прийнято урядом з ініціативи Міністерства фінансів, передає «Укрінформ».
Постанова вводить новий механізм виділення коштів із державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню для оплати енергоносіїв та житлово-комунальних послуг. Таким чином, держава буде проводити розрахунки перед постачальниками не за соціальними нормами, а за фактично спожиті послуги в частині житлових субсидій. І лише з часом буде введена монетизація субсидій на рівні домогосподарств.Відзначається, що зараз субсідіанти платять частину суми, нарахованої за комунальні послуги, оскільки сума в платіжці автоматично зменшується на розмір субсидії, яку оплачує держава. За новою системою субсідіант буде сам платити повну суму з платіжних квитанцій, а субсидія у грошовому еквіваленті буде адресно надаватися йому щомісяця.
Також у Мінфіні пояснили українцям нюанси реформи: монетизація на рівні постачальників послуг; підготовка системи до проведення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру та бази даних субсидиантов і їх верифікація тощо); монетизація субсидій на рівні домогосподарств.
Кабінет міністрів на урядовому порталі пояснив, чому ці нововведення важливі.
Відзначається, що прийняте рішення є першим і важливим кроком комплексного реформування всієї системи розрахунків за житлово-комунальні послуги.
Такий підхід до реформування системи субсидій є вимогою зарубіжних партнерів — МВФ, Світового банку, ЄС та ЄБРР.