Всі 18 листівок і фотографій потрапили до музею від різних родин і в різні часи. Вони зберігалися їхніми володарями, як реліквії, в сімейних альбомах. Вже давно немає тих, кому вони адресувалися, зате який зміст значущий.
Є колекційні листівки з романтичними, красивими голлівудськими посмішками на обличчях закоханих пар, які милуються одне одним, декілька листівок жартівливого змісту, які були популярні у повоєнний період 40-х-50-х років і продавалися з лотків на базарах. Одне фото надзвичайно вразило, на ньому подружжя Василя та Ванди Теодоровичів довоєнного періоду. Того дня вони одружувалися, без вельона чи якоїсь особливої сукні, але такі щасливі і сяючі. У січні 1944 року молода дружина отримала трагічний фронтовий трикутник, який сповіщав про загибель чоловіка. В нашому музеї зберігається вишита молодою дружиною льняна сорочка, яку чоловік так і не зносив у своєму короткому житті. В свій час ці речі передали до фондів близькі родичі пані Ванди.
Особливо приваблюють увагу тексти зі звороту на листівках. Одна світлина зі щасливою, чарівною парочкою, чоловік кремезний у білому кашкеті, вишитій полотняній сорочці, його половинка у короткому, спортивного крою платті та шляпці, датується 1933 роком. Зі звороту вказано, що це фото дарунок донечці – студентці з настановою гарно навчатися і успішно оволодівати знаннями для подальшого життя.
По змісту інших світлин можна дізнатися про рідню адресата, де проживають, чим захоплюються, коли збираються на гостини, а за почерком зрозуміти, який характер був у людини, котра писала листа, кого любила, а по кому просто страждала. Так створювалися літописні Історії життя родин, окремих пар , закоханих і тих, хто не відповідав взаємністю, або втратив свою любов…
Запрошуємо зацікавлених відвідати виставку.
Директор Музею історії міста Козятин Лілія Макаревич