Новини

Всього переглядів: 628

В місті обласного значення тривають роботи по будівництву сміттєсортувальної лінії.

За словами заступника міського голови – начальника управління житлово-комунального господарства Євгена Малащука, вже виконані роботи першого етапу, а саме заливка фундаменту. Нині армується підлога на весь зал та заливається приямок для транспортувальної стрічки. Даний вид робіт триватиме близько двох тижнів. Орієнтовно через місяць буде монтуватися ангар.

Паралельно будується приміщення для технічного персоналу, котрий буде забезпечувати роботу сміттєсортувальної лінії. Вже збудовану трансформаторну підстанцію, нову лінію енергозберігаючого освітлення, проведено підготовчі роботи щодо електроживлення даної лінії.

Як вже повідомлялося, в червні 2017 року, з обласного бюджету на вирішення питання з несортованими відходами в Козятині виділили 4 млн.грн. Відповідне рішення було прийнято на засіданні обласної комісії з питань охорони навколишнього середовища та озвучено на Координаційній раді з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради під час пленарного зібрання «Про стан довкілля в області та хід виконання Регіональної програми охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів на 2013-2018 роки».

Розгляд питання щодо природоохоронної роботи та поводження з побутовими відходами на території Вінницької області – на часі, адже з 1 січня 2018 року законодавчо буде заборонено захоронення на сміттєзвалищах несортованих відходів.  

В рамках запланованих заходів було прийнято велику кількість рішень в напрямку покращення стану збору та утилізації твердих побутових відходів в Козятині. Зокрема, з міського бюджету було виділено кошти на придбання сучасного сміттєвозу (750 тис.грн, обласний екологічний фонд – 1млн 400тис.грн.), придбано 104 євроконтейнери для збору сміття, рекультивація полігону (близько 200 тис.грн.), укладення договору з «СОКА Україна» на засипку звалища каоліновим піском (за сприяння Посольства Франції ) та передбачено 1 млн.грн. на будівництво сміттєсортувальної лінії. 

Створення КП «Чисте місто» за зразком КУП «ЕкоВін» (м.Вінниця) також відбувалося в рамках перспективного плану щодо збору та утилізації побутових відходів.

За словами міського голови Олександра Пузира, з кoжним рoкoм збiльшується кiлькiсть пoбутoвих вiдхoдiв, якi в пoдaльшoму зaхoрoняються нa міському пoлiгoні. В 2016 році це становило 56 тис.м3 смiття, в порівняні - 2007 р. – 42 тис.м3. На даний час в області планується створення шести сортувальних станцій. В тому числі, одна - в нашому місті.

Майбутня сміттєсортувальна лінія буде загальною потужністю понад 100 тис. тонн на рік, що дозволить переробляти побутові відходи не лише від жителів міста, але й населених пунктів району.

З липня 2017 року в Козятині запрацювала нова система збору сміття, а саме збір на визначених майданчиках з встановленими євроконтейнерами, а не погодинний вивіз відходів.

Таким чином, місто з вищевказаної дати перейшло в нову еру збору та утилізації побутових відходів. 

 

В Козятині розпочато будівництво полігону для сортування твердих побутових відходів
В Козятині розпочато будівництво полігону для сортування твердих побутових відходів