Новини

Всього переглядів: 71

Згідно положення щодо проведення міських шкільних змагань з шахів 6 вересня 2019 року у приміщенні спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. Т.Г. Шевченка відбулись шкільні змагання з шахів. Змагання проводились з метою популяризації гри в шахи, підвищення кваліфікації шахістів, розширення дружніх зв’язків між гравцями школи, формування команд школи з шахів, підготовки їх до підсумкового командного змагання з шахів серед шкіл міста Козятин з нагоди Дня Захисника України 12.10.2019р. та обласної шкільної гімназіади з шахів 20.11.2019р., а також поповнення на новий учбовий рік шахової школи при Центрі дитячої та юнацької творчості міста Козятин.

Загальне керівництво по підготовці та здійсненню змагання покладалось на Козятинську шахову федерацію та затверджену нею суддівську колегію у складі головного судді Бузька Віктора та помічника судді Іонова Олександра. Безпосереднє проведення змагання також покладалось на відділ з питань фізичної культури та спорту Козятинської міської ради. Змагання проводилось у відповідності до Правил гри в шахи. Оргкомітет змагання міг зняти спортсмена зі змагання, керуючись міркуваннями спортивно-дисциплінарного характеру. Рішення про недопущення спортсмена до змагань могло бути оформлено протоколом засідання оргкомітету. Однак змагання пройшли хоча і в запеклій боротьбі, але в дружній атмосфері та без застосування крайніх мір.

До змагання допускались всі бажаючі школярі першої школи 2002 року народження та молодше, які вміють грати в шахи. Попередньо зареєструвалось на участь у змаганні 65 школярів. Всього прийняло участь 27 школярів від 2 до 10 класу. Шкільні змагання учасників гри в шахи проводились за швейцарською системою у 5 турів. Здійснювалось комп'ютерне жеребкування турів і комп'ютерне визначення призерів. Призові місця визначались за найбільшою кількістю набраних очок учасниками. За перемогу учаснику нараховувалося - 1 очко, за нічию – 0,5 очка, за поразку – 0 очків. У випадку рівності очок у двох або більше учасників призові місця визначалися за комп'ютерною системою коефіцієнтів Бухгольця.

Перше місце посів учень 9-А класу Томчак Дмитро, який набрав 5 очок із 5 можливих. Друге місце виборола учениця 10-А класу Гаврилюк Ніка, яка набрала 4 очка із 5 можливих. Третє місце завоював учень 9-Б класу Данилюк Андрій, який теж набрав 4 очка із 5 можливих, але поступився другому призеру за системою коефіцієнтів Бухгольця. Вказані переможці сформували першу команду школи для участі в командному змаганні з шахів серед шкіл міста Козятин з нагоди Дня Захисника України.

У склад команди школи з шахів входять лише 2 школяра та 1 школярка. Важко учням молодших класів вигравати у старшокласників. Заради об’єктивності та справедливості необхідно відмітити успіх молодших гравців змагання, оскільки лава запасних у першої школи довга. Згідно положення щодо проведення міських шкільних змагань з шахів будь-яка школа не обмежена виставити на підсумкове командне змагання серед шкіл декілька команд. При бажанні молодших учасників гри в шахи вони можуть прийняти участь у подальшій боротьбі, де переможе найсильніша команда та отримає можливість грати в обласній шкільній гімназіаді з шахів.

Призерів 1 – 3 місць змагання (учня 9-А класу Томчака Дмитра, який набрав 5 очок із 5 можливих, ученицю 10-А класу Гаврилюк Ніку та учня 9-Б класу Данилюка Андрія, які набрали по 4 очка із 5 можливих) нагороджено грамотами та призами (шаховими книгами та шоколадом). Подібним чином нагороджено також найкращих шахістів серед 3 і 4 класів - учня 3-В класу Павловского Іллю, який набрав 3 очка із 5 можливих, та учня 4-А класу Голубєва Михайла, який набрав 3,5 очка із 5 можливих. Подібну нагороду могли отримати найкращі шахісти серед 1 і 2 класів, але першокласники не приймали участь у змаганні, а єдиний шахіст від 2 класів - учень 2-Б класу Скороходов Іван, який набрав 1 очко із 5 можливих, не дочекався закінчення змагання і завчасно покинув турнір.

Необхідно відмітити серед призерів та учасників змагання шахістів, які раніше займалися та зараз займаються в шаховій школі при Центрі дитячої та юнацької творчості міста Козятин: Томчака Дмитра, Гаврилюк Ніку, Данилюка Андрія, Ліпського Андрія, Ковалюк Віку, Павловского Іллю. У фундамент їх творчого зростання та розвитку особистості закладені не тільки працьовитість і наполегливість самих молодих шахістів, допомога їх батьків, але й частина праці колишніх і нинішніх тренерів Рубана Олексія Івановича, Бузька Віктора Володимировича та Іонова Олександра Олександровича.

 

Інформацію підготував голова Козятинської шахової федерації Іонов Олександр

У Козятині відбувся шаховий турнір серед юних розумників
У Козятині відбувся шаховий турнір серед юних розумників
У Козятині відбувся шаховий турнір серед юних розумників
У Козятині відбувся шаховий турнір серед юних розумників