Новини

Всього переглядів: 14

Нинішнього 9 листопада українців усімнадцяте об’єднає радіодиктант. 

На Українському радіо не зраджують добрій традиції й на численні запитання слухачів «Чи буде цього року радіодиктант?» відповідають: «Так!» Девіз нинішньої акції «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета». Для досягнення цієї мети слід приєднатися до учасників XVII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності 9 листопада, у День української писемності та мови.

Учасників стає дедалі більше

«Рік у рік радіодиктант об’єднує українців з різних куточків світу, — сказав Дмитро Хоркін, генеральний продюсер Українського радіо. — Для нашого колективу це знакова подія. Щороку зростає кількість і географія учасників радіодиктанту. Але саме  в час війни на сході України та анексії Криму радіодиктант може стати одним з об’єднавчих елементів всередині країни».

Акція змінюється, до неї долучаються дедалі більше учасників. Вона виходить за межі Хрещатика, 26, і об’єднує всі філії Національної суспільної телерадіокомпанії України. Крім столичних локацій (головна буде в аудиторії ім. М. Максимовича в головному корпусі Київського національного університету ім. Т. Шевченка), на яких диктант писатимуть митці, політики та лідери громадської думки, до заходу долучаться і регіональні осередки.

Флешмоб Українського радіо став доброю тради­цією в багатьох колективах, родинах, навчальних закладах.

Автор радіодиктанту Олександр Авраменко, доцент Київського університету імені Б. Грінченка, наголосив: «Текст не має бути легким, тому що якщо він зовсім легкий, це нецікаво. У змаганнях мають бути перешкоди, і їх треба вміти долати».

«Шукаємо не помилки, а диктанти без помилок, — запевнила Аліна Акуленко, координатор акції, ведуча спецпроекту «XVII Радіодиктант національної єдності». — І коли знаходимо написані бездоганно, оголошуємо їх учасників переможцями. Вони отримують зазвичай символічні призи, надані спонсорами і меценатами. Радіо­диктант — акція, яку робить кожен із нас. Усі можемо до неї долучитися, не лише написавши диктант, а й організувавши щось навколо себе».

Насамкінець. Захід транслюватимуть по радіо (Перший канал і «Культура») і в телеефірі НСТУ. Тож вмикайте приймачі в нинішній четвер о 12:00 (текст начитуватимуть за півгодини після початку акції). Якщо не встигаєте чи зайняті у той час, не біда — трохи пізніше на сайті www.nrcu.gov.ua розмістять звуковий файл. Важливо не зволікати з надсиланням листа. На адресу Хрещатик, 26, Київ-1, 01001, його можна буде надсилати 9 і 10 листопада (за поштовим штемпелем). А на електронну адресу rd@nrcu.gov.uа — упродовж 24 годин з моменту завершення диктування (на е-mail мають надходити якісні фото або скан написаного від руки тексту). Від кількості отриманих диктантів залежатиме час оголошення переможців. Це буде вже у грудні.