Новини

Всього переглядів: 20

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 року № 2148 внесено зміни до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною". 

Передбачено, що починаючи з 11 жовтня 2017 року допомогу такій категорії громадян встановлюють територіальні органи Пенсійного фонду України. Для цього особа подає заяву про встановлення пенсії з належними документами. Рішення про встановлення (перерахунок, відмову) приймають місцеві УПФУ. 
Вона встановлюється в розмірі 20 – 40% від прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність. Якщо претендент одночасно має право на надбавку з кількох підстав, встановлюється згідно Схеми та, яка є найбільшою. 
Тепер, якщо громадянину уже призначено надбавку до пенсії, він являється ветераном війни, який нагороджений у 1947 році орденами Червоної Зірки або Червоного прапора, то йому встановлюється надбавка до пенсії у розмірі 35% від прожиткового мінімуму визначеного для осіб, які втратили працездатність.
Аналогічні зміни відбулися з надбавками до пенсій тим, хто нагороджений орденом Жовтневої Революції, Червоного прапора, Знак Пошани або Дружби народів розмір надбавки зріс до 23% прожиткового мінімуму визначеного для осіб, які втратили працездатність. 
Зазначаємо, що пенсії підлягають перерахунку у разі звернення особи до УПФ з заявою та пакетом документів.