Новини

Всього переглядів: 19

Як відомо, 1 липня 2015 року набрав чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», у зв’язку з чим мешканцям багатоквартирних будинків необхідно обрати форму управління багатоквартирним будинком.

Станом на 1 вересня поточного року на території нашої громади створено 114 ОСББ (що об’єднали мешканців 129 будинків), 22 будинки обрали форму управління загальними зборами, 1 будинок – ЖБК. Обрана форма управління будинком власниками житлових та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку дає змогу власникам на свій розсуд утримувати і управляти своїм будинком та прибудинковою територією.

Враховуючи застарілий стан більшості житлових будинків, його співвласники розуміють, що не зможуть самостійно і повністю профінансувати ремонт свого спільного майна, тому сподіваються на фінансову підтримку від місцевої влади та держави. З метою забезпечення умов створення та функціонування житлових будинків, а також підвищення ефективності управління житловим фондом, в підтримку ОСБ Козятинської громади 3 сесією міської ради 8 скликання (рішення №51-VIII від 24.12.2020р.) затверджено «Програму про надання одноразової фінансової допомоги для підтримки ОСББ, управління загальними зборами, ЖБК на 2021 рік», де затверджено Порядок надання одноразової фінансової допомоги (за формулою, яка враховує «вік» будинку, кількість помешкань, час створення ОСББ, ОСН чи ЖБК), що розроблений управлінням ЖКГ міської ради.

В період з січня по вересень 2021 року по даній програмі виділено 2 116 832 грн. Кошти, розподілені по формулі, отримали 13 ОСББ (18 будинків), які мають використати їх згідно наданих кошторисів. Станом на 24 вересня у черзі на одноразову допомогу з міського бюджету перебувають ще 31 ОСББ.

Наразі співвласники 154 багатоквартирних будинків Козятина обрали форму управління, а 70 будинків міста досі не визначились з формою управління будинком. Водночас, саме самоорганізація в управлінні багатоквартирним будинком дає можливість отримати з міського бюджету безповоротну допомогу на капітальні потреби: ремонт даху, водопроводу, каналізації тощо.