Новини

Всього переглядів: 21

Нещодавно депутати Козятинської міської ради затвердили міську програму формування на частині острова «Локомотив» зони відпочинку. І хоча до кінця цього року до Програми можуть вноситись корективи, однак основний напрямок майбутніх робіт вже визначений.

Перш, ніж приступати до реалізації запланованого, слід ретельно підготуватись до майбутніх робіт аби не нашкодити. Одним з важливих елементів такої підготовки стало фахове обстеження зелених насаджень.

Небезпечні дерева

Фахівця – лісопатолога викликали з обласного «Лісозахисту». Він протягом декількох годин оглядав кожне дерево. Загалом комісія визначила 27 рослин, які з точки зору безпеки, обов’язково слід ліквідувати. Кожне таке дерево описано, сфотографовано і на ньому намальована особиста позначка. Після того, як вони будуть спиляні, на майбутніх пнях, для контролю, буде проставлена така сама позначка.

Як зберегти ландшафт

Той, хто хоч раз відпочивав на цій ділянці острова, звернув увагу на те, скільки дерев мають дуже нахилені до землі стовбури. Вирішено зберегти більшість таких рослин. А для того, аби запобігти загрозі їхнього падіння, фахівець по кожному конкретному випадку, вказав конкретну ділянку проведення формувальної обрізки гілок. Таких рослин більше, як пів сотні.

Несподівані «помічники»

На самому березі водойми, якраз проти ліцею - школи членів комісії очікувала несподіванка. Три пошкоджені бобрами осики. Два дерева погризені майже до половини і одне, вже в кинуте у воду. З одного боку це радісна новина: в Козятині оселилася родина рідкісних і цікавих тварин! Але…особливістю існування кожної бобрової сім’ї є будівництво греблі. Які наслідки для звичної нас водокачки настануть після того, як вона буде перегороджена цією «будівлею» - нікому не відомо. Це додатковий фактор, який доведеться врахувати розробникам програми при формуванні остаточного варіанту формування майбутньої зони відпочинку.

Обстеження дерев проведене
Обстеження дерев проведене
Обстеження дерев проведене
Обстеження дерев проведене
Обстеження дерев проведене
Обстеження дерев проведене
Обстеження дерев проведене