Доступ до конкурсів програми «Цифрова Європа» з’явився у вересні цього року завдяки системній роботі Мінцифри.
Програма підтримує амбітні цифрові проєкти, які можна масштабувати на всі країни ЄС. Подаватись потрібно у партнерстві, в яке можуть бути залучені десятки організацій.
Спершу обирайте напрям, а потім конкурси в межах нього. Напрями:
- Високопродуктивні обчислення (суперкомп’ютер) та дані
- Штучний інтелект
- Цифрові навички
- Цифровізація державного сектору, цифровізація промисловості
Представники України можуть наразі ознайомитись із 8 відкритими конкурсами програми. Дедлайн більшості з них — січень 2023 року.
Хто може взяти участь?
Державний сектор (держпідприємства, органи місцевого самоврядування), громадський сектор (громадські організації, медіа), бізнес (підприємства, зокрема МСП, стартапи, венчурні компанії, інноваційні структури), заклади вищої освіти тощо. Перелік потенційних учасників вказаний в умовах кожного конкурсу окремо.
Наприклад, ціль одного з конкурсів для вишів — допомогти закладам вищої освіти стати світовими лідерами в підготовці спеціалістів IT-галузі. Можна подати магістерську програму від кількох європейських університетів та технологічних лабораторій і поборотись за бюджет до €10 млн на проєкт.
Детальну інструкцію щодо подання заявки на участь у конкурсах знайдете українською тут (https://cms.thedigital.gov.ua/storage/uploads/files/%D0%A3%D1%81%D0%B5%2...), а умови восьми актуальних конкурсів доступні за посиланням (https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/docs/2021-2027/d...) англійською.
«Цифрова Європа» — ще один крок до Єдиного цифрового ринку ЄС та потужний кейс євроінтеграції.