Працівники Музею історії міста Козятин нещодавно отримали для поповнення фондів декоративно-ужиткового мистецтва цікавий подарунок - рушник на полотні з надзвичайним орнаментом від перекладача жестової мови українського товариства глухих Козятина Оксани Копиці.
Це вже другий рушник на полотні, який поступив з іншими предметами від її родини. Даний рукодільний шедевр вишитий родичами з Кіровоградщини, цікавими орнаментами у вигляді храмів, зіркових куполів з хрестами одинокими і подвійними, свічниками - дикиріями, двокиріями і трикиріями. В обрамленні янголів на колінах, уквітчаний хрест внизу, стилізований хрест у вигляді берегині роду матері Божої по центру і поверх композиції подвійний скошений хрест, який уособлює в християнстві жінку-берегиню родини, яка піднялася у небо з головної квітки древа життя. По низу бджілки- трудівниці.
Рідкісні зображення та орнаменти справили надзвичайне враження, на духовному рівні незгладимий сплеск емоцій. Просимо тих, хто добре знається на прадавній вишивці висловити й свої враження та коментарі. Ймовірно, це Божник-рушник, який вішали під образи на медовий Спас або дарували на церкву. Чорні янголи й багато чорного кольору свічок могли б свідчити, що це поховальний рушник. Таку версію висунула майстриня вишивальниця рушників з Козятина Антоніна Головненко.