Новини

Всього переглядів: 10

Алкоголь – другий після трудової міграції фактор катастрофічного спаду кількості населення України. Ситуація ускладнюється наявністю точок, в яких продаж алкоголю здійснюється незаконно. Особливу загрозу становлять місця збуту неофіційно виробленого алкоголю та фальсифікату.

 

Посеред заходів медичного, виховного, пропагандистського, податкового характеру, дуже важливим напрямом державної політики є обмеження продажу та доступності алкогольних напоїв.

Торговельні об’єкти, в яких порушується законодавство щодо продажу алкоголю, з одного боку, становлять значну загрозу здоров’ю населення, молоді, а з іншого, створюють нерівну конкуренцію по відношенню до підприємців, які здійснюють свою діяльність в правовому полі (тобто в яких є ліцензії).

 

З метою зосередження уваги громадськості на проблему продажу алкоголю та тютюнових виробів неповнолітнім, посилення відповідальності за втягування дітей та молоді до вживання алкоголю і тютюну нагадуємо, що законодавством України ЗАБОРОНЕНО ПРОДАЖ алкогольних напоїв і тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років (стаття 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва, обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв і тютюнових виробів»). Також визначено, що продавець алкогольних напоїв або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який їх купує, ПАСПОРТ або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку. У разі відмови покупця надати такий документ продаж такій особі забороняється.

 

Продаж неповнолітнім алкоголю Є ЗЛОЧИНОМ, за яке повинна нестися відповідальність. З 1 січня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Відтепер до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції – НАКЛАДЕННЯ ШТРАФУ у розмірі від 6800 до 13600 гривень (у порівнянні: до 2021 року – від 1700 до 6800 гривень) або анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

 

Легкий доступ до алкоголю – одна з причин, чому неповнолітні особи вживають алкогольні напої. Чим раніше людина починає вживати алкоголь, тим швидше відбувається руйнація її як особистості. Як наслідок, збільшується рівень злочинності в країні, знижується рівень здоров’я населення, працездатності, розвиваються психологічні і фізіологічні дефекти дитини й деградує суспільство в цілому.

 

Подбаємо разом про здорове майбутнє наших дітей!