Аналізуючи історію вулиць та провулків, можна сказати, що їхні назви змінювалися, деякі вулиці перейменовувалися неодноразово, іноді в силу певних історичних обставин, що склалися, іноді, як дань моді, іноді, виконуючи політичне замовлення або кон’юнктуру. І, як правило, з таким підходом ці зміни назв не були постійними, довготривалими. Так, як вони з’являлися, так і зникали.
В силу цих причин досить важко прослідкувати зміну всіх назв однієї й тієї ж вулиці, коли документи не збереглися або відповідні дослідження ще ніколи не проводилися. Тому сьогодні, перейменовуючи старі назви вулиць (а в цьому маємо нагальну потребу саме сьогодні, щоб остаточно позбутися імперської історії й імперського впливу на свідомість наших громадян, сповна відчувши те зло, яке несе путінська Росія, розв’язавши агресивну війну в Україні, саме використовуючи історичне минуле в планах знищення українців і України як держави), маємо дивитися в майбутнє, не розриваючи при тому зв'язок з минулим, з усією попередньою справжньою історією, яку ще маємо відкрити кожен для себе.
Перейменовуючи вулиці, потрібно враховувати і те, що назва вулиці повинна носити навантаження подій минулої історії (тільки не політичною, якою донедавна була ще історична наука), що відбувалися саме в місті, тільки тоді це буде його унікальна історія і її не сплутаєш з чиєюсь іншою.
З назв вулиць, пов’язаних з історією малої батьківщини, ми не тільки маємо можливість краще пізнати вітчизняну історію, а й дізнатися саме про події і людей, що відбувалися у нашому місті, а відтак така історія стає нам ближчою і зрозумілішою. Водночас ми самі можемо долучитися до подальших досліджень, адже це і є історія з людським обличчям, з конкретними дійовими особами, а тому є змога покопатися в інтернеті, в особистих архівах, попрацювати з новими документами особового походження (особисті документи сім’ї, родини, окремо взятої людини, речові докази, як документальне джерело, спогади різного походження, листівки, щоденники, фотографії тощо, що відповідає часу, подіям, учасникам і що у своїй сукупності досить суттєво розширює рамки наших знань і глибину пізнання. Водночас викликає інтерес у тих, хто ніколи цим не цікавився, спонукає до подальших самостійних пошуків. Окрім цього є й інша сторона цієї справи – зворотня: не тільки ми, жителі дізнаємося більше про своє місто, населений пункт, а й про нас стає більше відомостей, а особливо тих, які впливали на хід української історії і які стають доступними великому загалу, водночас більше вони дізнаються про Козятин.