Новини

Всього переглядів: 55

Шкода, але новий опалювальний сезон показав, що, не завжди інтереси громади стоять на першому місці у теплопостачальників – частіше: власна вигода, навіть ціною комфорту людей, які недоотримують тепло.

Здається, тільки лінивий не прокоментував цьогорічний «непочаток» опалення у Козятині. У соціальних мережах ширяться думки обурених холодом у садочках та школах батьків та педагогів, розбавлені коментарями «експертів». До слова, найбільше дописів та емоційних висловлювань можна прочитати від представників колишнього складу міської ради, які фактично і завели у Козятин саме того інвестора, що наразі продовжує відповідати за тепло у місті. Вже п’ять років у соціальних закладах Козятина продовжується «випробування холодом». І кожного опалювального сезону на цю тему обурювалися козятинчани, декілька разів приїжджали знімальні групи провідних телеканалів України. Однак, Договори оренди котелень складені таким чином, що розірвати їх законним шляхом неможливо.

Ситуацією із теплом у Козятині наразі занепокоєні у Вінницькій обласній державній адміністрації. Від управління розвитку територій та інфраструктури ОДА теплопостачальним компаніям ТОВ «Вінниця-теплоенерго», ТОВ «Вінниця-облтеплоенерго» та ТОВ «Вінницькі теплові мережі» розіслали листи-запити з проханням роз’яснити ситуацію із підготовкою до опалювального сезону. Тепловики виправдались: «підготовка до опалювального сезону проходить згідно графіку». Однак, – тепла у соціальних закладах немає! Ба більше: щоб пом’якшити ситуацію, теплопостачальники зауважили: «у всіх орендованих приміщеннях за наш рахунок проведені ремонтні роботи і зараз їх стан є набагато кращий від того аварійного стану, в якому вони були передані в оренду». Для візуалізації цього «покращеного стану» орендованих котелень розміщуємо біля допису фотографії-портрети котельні №10 (за магазином «Пан економ»), зроблені сьогодні – 12 жовтня 2021 року. Коментарі, як кажуть, відсутні…

 

Щоб не допустити зриву опалювального сезону 2021-2022, відповідно до розпорядження міського голови від 08.10.2021 №506-р «Про початок опалювального сезону в м. Козятин», враховуючи стрімке пониження середньодобової температури повітря (до +8С протягом трьох діб), з метою дотримання санітарно-гігієнічних вимог в приміщеннях соціальних закладів, в першу чергу, закладів з постійним перебуванням людей (лікарняні заклади, заклади дошкільної освіти тощо), прийнято рішення щодо початку опалювального сезону на території Козятинської територіальної громади з 10 жовтня 2021 року.

Розпочало ж подачу теплової енергії до споживачів від 10 жовтня лише одне підприємство – ТОВ «Козятинбуд» (5 об’єктів).

Решта суб’єктів господарювання, а саме ТОВ «Вінниця-облтеплоенерго», ТОВ «Вінниця-теплоенерго», ТОВ «Вінницькі теплові мережі», не розпочали подачу теплової енергії до споживачів. Хоча, відповідно до статті 25 Закону України «Про теплопостачання», теплопостачальні організації зобов’язані забезпечувати надійне постачання обсягів теплової енергії, відповідно до умов договору, а також норм і правил. Крім того, Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання, затвердженими постановою НКРЕКП від 22.03.2017 №308 при провадженні господарської діяльності з виробництва теплової енергії суб’єкт господарювання зобов’язаний не допускати обмеження або припинення провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії, якщо необхідність такого обмеження не встановлена законодавством.

Таким чином, суб’єкти господарювання, відповідно до умов договорів та вимог чинного законодавства, зобов’язані розпочати подачу теплової енергії до споживачів, з якими наявні чинні договори на постачання теплової енергії (за ДК 021:2015 - № 09320000-8 «Пара, гаряча вода та пов’язана продукція»).

З метою недопущення зриву початку опалювального сезону 2021-2022 років на території міста Козятина, розмерзання систем централізованого теплопостачання, 12 жовтня зібралися на позачергове засідання учасники міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Рішенням засідання комісії зафіксована вимога: теплопостачальним організаціям ТОВ «Вінниця-облтеплоенерго», ТОВ «Вінниця-теплоенерго», ТОВ «Вінницькі теплові мережі» негайно розпочати опалювальний сезон для споживачів, з якими заключені договори на постачання теплової енергії (протокол засідання комісії докладаємо до допису).

Міська рада не допустить зриву опалювального сезону, який, вочевидь, готують недоброзичливці
Міська рада не допустить зриву опалювального сезону, який, вочевидь, готують недоброзичливці
Міська рада не допустить зриву опалювального сезону, який, вочевидь, готують недоброзичливці
Міська рада не допустить зриву опалювального сезону, який, вочевидь, готують недоброзичливці
Документи: