Новини

Всього переглядів: 83

Культура – поняття, яке означає певний історичний рівень розвитку суспільства, творчих сил і здібностей людини. На сьогоднішній день  культура відіграє дуже важливу роль у житті кожного з нас. Культура нашого рідного міста – цілісна система відтворення творчого, інтелектуального, духовного потенціалу козятинчан. Діяльність відділу культури та туризму міської ради спрямована на розвиток української національної культури, забезпечення свободи творчості молоді, вільного розвитку культурно-мистецьких процесів, професійної та аматорської творчості.

За участі творчих колективів міста з року в рік проводяться  загальноміські заходи, ініціюються та впроваджується в життя цікаві ідеї проведення святкових концертів до визначних подій та професійних свят.

Тож, про результати та здобутки, новації та завдання відділу культури та туризму міської ради розповідає начальник Світлана Рибінська.

- Світлано Францівно, які установи представляють сьогодні культуру міста?

- Світлана Рибінська: Мережа закладів культури Козятина представлена дитячою музичною школою, міським Будинком культури, музеєм історії міста.

- Розкажіть про основі свята та заходи, які відбулись в Козятині протягом року. Які свята стали новими для городян, або набули нового формату їх проведення?

- Світлана Рибінська: Кожен рік традиційно розпочинається одним з головних свят – зустрічі Нового року на центральній площі міста. В тому році вперше за ініціативи керівництва міста було змінено формат проведення концертно-розважальної програми, що дало змогу святкувати  Новий рік всім бажаючим разом на Центральній площі протягом 20-ти днів.

Вперше на День міста особлива увага приділялась найменшим мешканцям Козятина. Протягом цілого  дня для дітей працювали безкоштовні атракціони від Олександра Пузира. Під час святкування діти ласували безкоштовним морозивом та отримали святкові сувеніри від міської влади.  

В щорічному міському конкурсі «Козятин має таланти» взяли участь багато талановитих козятинчан, які були відзначення грошовими преміями від керівника міста. В форматі масової святкової урочистої програми відбулося відзначення і День Захисника України.

Хочу зазначити, що втілення всіх творчих задумів протягом року стало можливим саме завдяки фінансовому забезпеченню та підтримці місцевої влади.

- Галузь культури завжди потребує значної фінансової підтримки. А яка ситуація нині з фінансуванням культури у місті? 

- Світлана Рибінська: На сьогодні в повному обсязі забезпечено видатки на заробітну плату працівників та на оплату за комунальні послуги. Поряд з цим хочу зазначити, що цей рік став по-справжньому фінансово вдалим для наших закладів. За рахунок можливостей бюджету, а найголовніше – завдяки підтримці нашої галузі керівництвом міста та депутатським  корпусом вперше за останні роки  на покращення матеріально-технічної бази закладів та проведення інших заходів по управлінню протягом року було виділено значні кошти.

Окремо хочу позначити, що справжнім подарунком від керівництва міста для культури стало виділення коштів на:

  • реконструкцію даху дитячої музичної школи – 500 тис.грн
  • реконструкцію сцени міського Будинку культури - 1 млн 65 тис.грн.
  • поточний ремонт даху МБК- 190 тис.грн.

Було придбано:

  • сценічні костюми-74 тис.грн
  • апаратура озвучення - 35 тис.грн
  • музичні інструменти- 6 тис.грн
  • оргтехніку - 12 тис.грн

Використано:

  • Поточний ремонт службових приміщень МБК – 20 тис.грн
  • Поточний ремонт актової зали та коридору ДМШ- 105 тис.грн.

Не залишився поза увагою і наш осередок збереження історико-культурної спадщини – Державний музей історії міста.

Сподіваюсь, така фінансова підтримка буде продовжена і досить скоро всі наші заклади вийдуть на сучасний матеріально-технічний рівень.  Це  не тільки  значно підвищить якість надання культурно-освітніх послуг, але і в цілому сприятиме позитивному культурному іміджу нашого рідного міста.

- Які завдання сьогодні і на наступний рік, що вже незабаром настане, стоять перед Вами, як керівником відділу культури?

- Світлана Рибінська: В усі часи головним завданням є забезпечення на високому рівні в межах наданих повноважень реалізації державної політики у сфері культури, сприяння зростанню професійного рівня по всім напрямкам діяльності та покращенню  умов для розвитку всіх мистецьких та аматорських жанрів  шляхом вирішення питання проведення необхідних капітальних ремонтів закладів, кардинального оновлення їх матеріально-технічної бази, значну частину якої становлять музичні інструменти, сценічні костюми, світлове та звукове обладнання для роботи та для проведення на сучасному рівні загальнодержавних та місцевих свят.

Безумовно, для мене, як керівника, вкрай важливим є не тільки  дбайливе ставлення до нашого кадрового складу в усіх сферах культури, а й підтримка їх професійного зростання, їх участі в семінарах, практикумах, майстер-класах та інших заходах з підвищення професійного рівня і набуття нового досвіду. Тому питання підвищення професійної майстерності було і буде на постійному контролі.

Також, оскільки вимогою сьогодення для галузі культури, як і до всіх інших, є запровадження інноваційних форм роботи з метою покращення системи навчання, якості надання культурно-освітніх послуг, урізноманітнення проведення масових заходів одним з основних напрямків вважаю роботу з вивчення та узагальнення передового галузевого професійного досвіду для його, адаптованого до наших умов, використання. Таку вимогу постійно ставлю не тільки перед керівниками, а і перед усіма творчими працівниками і саме завдяки їх ініціативі та безперервному зростанню їхньої майстерності культура нашого міста знаходиться на такому високому рівні. Це підтверджується чисельними нагородами всіх рівнів та визнанням глядачів.

Культура Козятина має бути національно-патріотичною, зі своїм власним обличчям, базована на глибоких надбаннях минулого, а  митці  цікавими.
Втілення будь-яких творчих ініціатив та задумів потребує фінансового забезпечення та матеріальної підтримки,  міська влада  прагне не залишити без уваги жоден заклад культури, колектив, підтримати кожного виконавця, артиста, митця.

Ситуація в нашій країні далеко не проста, наскільки змінилось культурно-мистецьке життя нашого краю під час трагічних подій на сході?

Справедливо підмічено: пісня, художнє слово допомагають і жити, і будувати, а я б ще додала – і боротися. Коли гримлять гармати, музи не можуть мовчати. Високопатріотичні пісні і мелодії додають віри, надії, впевненості у власній силі. Сьогодні роль працівників культури у зміцненні національно-патріотичного духу особлива і знакова. Культурно-патріотичні акції вже знайшли відгуки у серцях містян. В Козятині проводяться  заходи,  що  пропагують  українську  державність та формують  високосвідомий патріотизм.

Наостанок, хочу виказати подяку керівництву міста, в особі Олександра Пузира, за підтримку всіх наших творчих ініціатив і за всебічну матеріальну допомогу відділу культури та туризму. Зазначу, що в цьому році фінансування відділу культури по загальному фонду склало 6 млн 306 тис 272 грн., що в 1,5 разів більше ніж в 2016 році, коли фінансування склало лише 4 млн 193 тис 241 грн. Таке рішення міської влади не тільки дало змогу значно покращити матеріально-технічну базу управління, а й сприяло поліпшенню умов розвитку творчого потенціалу талановитих козятинчан.

- Що побажаєте своїм колегам з нагоди професійного свята?

- Світлана Рибінська: Сердечно вітаю всіх тих, хто присвятив себе благородній справі - зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу. Організовані вами мистецькі заходи, виставки творчості, унікальні музейні експозиції, конкурси, літературні читання, зустрічі, концертні програми стали культурною візитівкою Козятина.  Тож хай ваша клопітка праця, щоденні старання та ентузіазм будуть гідно пошановані, викликають щирі усмішки, захоплення та оплески!
Щира подяка усім за високе служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, професіоналізм, добро і щедрість душі. Нехай  здійснюються найсвітліші мрії та сподівання, а гармонія і краса, яку ви творите, наповнюють наші серця вірою в краще майбуття Української держави і процвітання рідного Козятина.