Новини

Всього переглядів: 382

Медичну реформу, проголосовану Парламентом, підтримують у регіонах України. Створюється нова система медичної допомоги, тісно пов'язана з адміністративною реформою – створенням об'єднаних територіальних громад.

Більшість медичних закладів в Україні – це малопотужні лікарні із застарілим обладнанням, відсутністю сучасного діагностичного обладнання. Тому отримати чи не отримати необхідну медичну допомогу у випадках життя і смерті, залежить від відстані серцевого нападу, інсульту, травматичного ушкодження, черепно-мозкової травми до спеціалізованого відділення, наявності бензину, оснащення санітарного транспорту, цілодобової готовності медперсоналу.

Ситуацію можна виправити шляхом створення госпітальних округів. Це функціональні об'єднання лікарень, розташованих на визначеній території, що забезпечує надання вторинної (стаціонарної, спеціалізованої допомоги) населенню даної території.

Створення госпітальних округів є частиною стратегії реформування медичної галузі в Україні на найближчі два роки. Один округ передбачає охоплення території з населенням 200 тис. осіб за наявності лікарні 2-го рівня або 120 тис. чоловік – за наявності лікарні тільки 1-го рівня.

Керувати округами будуть госпітальні ради, які регулюватимуть фінансування медицини в окрузі. За задумом, це має довести — з врахуванням всіх регіональних особливостей – те, що гроші мають йти не на ліжкомісця, а на конкретні лікарські послуги.

З метою ознайомлення та вивчення потенціалу, для визначення  перспектив  подальшої діяльності медичних закладів, які входять до Північного госпітального округу члени даного округу відвідали міську лікарню. При обговоренні нагальних питань медицини Козятинського краю були присутні заступник голови ОДА Олександр Крученюк, міський голова Олександр Пузир та його заступник Віталій Вечера, головний лікар міської лікарні Олександр Євтушок, проводила засідання голова госпітальної ради, заступник міського голови м.Вінниці Галина Якубович.

В ході презентації головний лікар Козятинської міської лікарні Олександр Євтушок доповів про діяльність ним очолюваного медичного закладу, перспектив його розвитку та детально ознайомив з роботою відділень, а також їх матеріально-технічним забезпеченням. 

Інформуючи присутніх, Олександр Петрович повідомив, що на теперішній час лікарня забезпечує стаціонарним лікуванням терапевтичного та неврологічного профілю, діє фізіотерапевтичне відділення, яке надає профільні послуги. У фізіотерапевтичному відділенні лікарні бажаючі можуть відвідувати сеанси як з класичного масажу, так і стоунж масаж, перлинну ванну, проводяться парафінові аплікації, пресотерапія (для лімфодренажу, лікування ожиріння та початкових форм варикозного розширення вен). Проводиться озокеритотерапія (лікування грязями),  для потреб якої обладнано гальванічна кухня. В інгаляторії даного відділення крім інших процедур можна отримати синглетно-кисневу суміш «кисневу пінку». Розпочато  створення бази для надання  послуг бальнеологічного профілю (лікувальні ванни).

В перспективі розвитку комунального підприємства створення в складі неврологічного відділення палати інтенсивної терапії на 4-5 ліжок, поліклінічного відділення з повним необхідним переліком  вузькопрофільних лікарів та проведення профілактичних оглядів працівників певних професій.

За словами Олександра Петровича, нині триває ремонт поліклінічного відділення, за кошти міського бюджету закуповується необхідне дороговартісне  обладнання. Зокрема для потреб клінічної лабораторії придбано: автоматичний гематологічний аналізатор (для проведення загального аналізу крові); напівавтоматичний біохімічний аналізатор (для визначення біохімічних показників крові); коагулометр напівавтоматичний 2-х канальний (для визначення показників згортання крові); аналізатор сечі. Завдяки зазначеному обладнанню підвищиться якість лабораторних досліджень: без впливу, так званого, «людського фактору» будуть автоматично визначатися всі необхідні діагностичні показники.

  Для забезпечення палати інтенсивної терапії придбано: апарат штучної вентиляції легенів, дефібрилятор. Для  цілодобового визначення життєво важливих функцій організму придбано монітор пацієнта.

  В офтальмологічний кабінет придбано: для обстеження структури ока з метою виявлення патології зору – щілинна лампа, також придбано проектор знаків, офтальмоскоп, лінійка скіаскопічна, лупа бінокулярна, набір офтальмологічних пробних лінз. Для багатьох пацієнтів офтальмолога була болісною процедура визначення очного тиску. Щоб цієї проблеми більше не було, придбано безконтактний пневмотонометр, за допомогою якого визначиться очний тиск  без болісних процедур.

   Для діагностики гостроти слуху лікарем-отоларингологом, придбано діагностичний цифровий аудіометр.

Для проведення гінекологічних обстежень з метою виявлення онкологічних та передонкологічних захворювань придбано відеокальпоскоп, ПК монітор, а для кардіологічних обстежень та діагностики придбано діагностичний автоматизований комплекс у складі 12-ти канального електрокардіографа, велоергометра, реографа, спірограма на базі ПК та лазерного принтера; 12-канальний електрокардіограф із сенсорним дисплеєм; 3-канальний електрокардіограф; комплекс для проведення Холтерівського моні торування, - підкреслив головний виступаючий. - Надалі адміністрація лікарні планує розвивати та удосконалювати  якість та обсяги надання вторинної медичної допомоги  жителям громади міста та інших громад. Колектив лікарні працює у напрямку подальшого розвитку. 

  Далі учасники зустрічі мали можливість наочно побачити матеріально технічне забезпечення міської лікарні, доровартісне обладнання, нові ремонти, сучасні обладнання тощо.

Члени госпітальної ради відзначили роботу лікарні на високому рівні та її відповідність рамковим вимогам до лікарень планового лікування вторинного рівня.

Голова ж госпітальної ради Галина Якубович зазначила, що якби колишнє приміщення залізничної лікарні (нині ЦРЛ) знаходилося у власності міської ради, то всі члени госпітальної ради одноголосно підтримали створення тут лікарні інтенсивного лікування.

Презентуючи роботу міської лікарні Олександр Євтушок детально проаналізував основні показники діяльності в поточному році. То головний лікар ЦРЛ ( наступний об’єкт, який відвідали члени делегації) навів «суху» статистику цифр, які в деяких питаннях розходилися з даними обласних посадовців. Крім того, не надав змогу гостям з 11-ти районів та області побачити усю «красу» медичного закладу, продемонструвавши лише ті відділення, які мають більш-менш пристойний стан та хизувався приймальним та акушерсько – гінекологічним відділеннями, хоча, за день до того, на нараді, впевнено відстоював 15-ть відділень.

На цій же зустрічі посадовці району та сам головний лікар ЦРЛ активно лобіювали інтереси медустанови, висловлювали хвилювання за працівників, які залишаться без заробітної плати вже наприкінці вересня і просили міську владу допомогти у вирішенні даної проблеми, яку ж самі створили через некомпетентність чи брак досвіду. А тепер найцікавіше. З початку 2018 року з міської скарбниці на потреби ЦРЛ було виділено близько 1 млн.800 тис.грн., не враховуючи державної субвенції.

На запитання голови госпітальної ради Галини Якубович: «Скільки виділила районна влада на власний медичний заклад?», головний лікар дав дуже коротку та чітку відповідь: «Жодної копійки»!!!. Уявляєте? Тобто, міська влада повинна фінансувати районне комунальне підприємство, яке, як під час презентації зазначив доповідач, заробило в минулому році більше 5 млн.грн. власних коштів.

Підкреслимо, керівництво міста пропонувало ввести  до складу співвласників КП «Козятинська центральна районна лікарня» громаду міста Козятина і поруч з собою мати надійного та фінансово спроможного партнера в особі міської влади. Проте, посадовець райради категорично відмовився від такої пропозиції, хоча відповідну угоду підписав особисто. Зрозуміло, кому хочеться звітувати за виділені кошти, а загалом доцільно їх витрачати.

Слід наголосити, що з 01.01.2019 року система, яку охрестили "гроші ходять за пацієнтом" стане актуальним і для медичних закладів вторинного рівня. Нині це поняття вже авторизовано для «первинки».

Створення єдиного медичного простору, який об’єднає всі медичні заклади Козятина – незмінна позиція керівника міста Олександра Пузира. Це дасть можливість не тільки оптимізувати адмінперсонал, який не виконує функції лікарів, але й збільшити заробітні плати для тих, хто рятує людське життя. Але, найголовніше – це спільне фінансування з районного та міського бюджетів.

Міська влада активно відстоює можливість аби в Козятині на базі міської лікарні була створена лікарня планового лікування, а в приміщенні ЦРЛ – інтенсивного лікування.

За результатами даної зустрічі будуть прийняті відповідні рішення. Які – повідомимо згодом. 

Госпітальна рада ознайомилась з Козятинською міською лікарнею
Госпітальна рада ознайомилась з Козятинською міською лікарнею
Госпітальна рада ознайомилась з Козятинською міською лікарнею
Госпітальна рада ознайомилась з Козятинською міською лікарнею
Госпітальна рада ознайомилась з Козятинською міською лікарнею
Госпітальна рада ознайомилась з Козятинською міською лікарнею
Госпітальна рада ознайомилась з Козятинською міською лікарнею
Госпітальна рада ознайомилась з Козятинською міською лікарнею
Госпітальна рада ознайомилась з Козятинською міською лікарнею
Госпітальна рада ознайомилась з Козятинською міською лікарнею
Госпітальна рада ознайомилась з Козятинською міською лікарнею
Госпітальна рада ознайомилась з Козятинською міською лікарнею
Госпітальна рада ознайомилась з Козятинською міською лікарнею
Госпітальна рада ознайомилась з Козятинською міською лікарнею