Перейти до головного меню Перейти до основного вмісту Перейти до нижнього колонтитула

Новини

Всього переглядів: 13

Починаючи з 2014 року Україна перебуває в стані неоголошеної війни. Частина її території незаконно анексована сусідньою державою, частина тимчасово окупована цією ж державою агресором, на частині ведуться бойові дії. Майже півтора мільйона громадян України вимушені були покинути свої домівки і виїхати на підконтрольну Українській владі територію в пошуках захисту, а часто і просто порятунку. З метою захисту прав громадян відповідно  до Закону України від 20.10.2014 року до ст.4 « Про забезпечення  прав і свобод внутрішньо переміщених  осіб», факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою  про взяття на облік внутрішньо переміщених  осіб.

Порядок оформлення  і видачі довідки  затверджено Постановою Кабінету Міністрів України  від 1 жовтня 2014 № 509. Підставою  для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання  на території, де виникли  наступні  обставини, на момент їх виникнення: збройний конфлікт, тимчасова окупація, повсюдні  прояви насильства, порушення прав людини  та надзвичайні ситуації природного  чи техногенного характеру.

Для отримання довідки необхідно  особисто або через законного представника (для дітей віком до 14 років, недієздатних  або обмежено дієздатних осіб) подати до управління соціальної політики Козятинської міської ради за адресою: м. Козятин, вул. Винниченка 56.

Заяву встановленої форми, що має містити  таку інформацію про заявника:

- ПІБ, громадянство, стать, дата та місце народження;

- адреса, за якою з особою може здійснюватися офіційне листування  або вручення офіційної кореспонденції, та контактний номер телефону;

- обставини, що спричинили внутрішнє переміщення;

- повідомлення особи про її непричетність до скоєння злочинів  або  співучасті  у злочинах;

- інші відомості (про малолітніх, неповнолітніх внутрішньо переміщених осіб, які прибули разом із ним (за необхідності),відомості про законних представників (якщо такі є),відомості про зареєстроване та фактичне місце проживання, про житлові, соціальні, медичні, освітні та інші потреби, про наявність інвалідності та потребу в технічних  та інших засобах реабілітації, про місце навчання/виховання дитини, про працевлаштування, освіту, спеціалізацію за професійною освітою, посаду, професію).

З метою соціальної підтримки внутрішньо переміщених сімей (осіб) у жовтні 2014 року Урядом прийнято постанову № 505 „Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”.

Грошова допомога внутрішньо переміщеним особам призначається на сім’ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди у довільній формі про виплату йому грошової допомоги від інших членів сім’ї (далі - уповноважений представник сім’ї) у таких розмірах:

Для осіб, які отримують пенсію, та інших осіб, які досягли пенсійного віку (крім осіб з інвалідністю), дітей, осіб, які досягли 18-річного віку та продовжують навчання за денною формою в закладах освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної) або вищої освіти, до закінчення таких закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, - 1000 гривень на одну особу (члена сім’ї);

- для осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю - 130 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

- для осіб з інвалідністю II групи - 115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

- для осіб з інвалідністю III групи - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність;

- для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім’ї).

Загальний розмір допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 3000 гривень, для сім’ї, до складу якої входить одна особа з інвалідністю або дитина з інвалідністю - 3400 гривень, для багатодітної сім’ї - 5000 гривень. Загальний розмір допомоги на сім’ю, до складу яких входять двоє і більше осіб з інвалідністю (дітей з інвалідністю), максимальним розміром не обмежується.

У разі коли закінчення поточного шестимісячного строку виплати грошової допомоги  відбулося  в період дії карантину  або обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19,спричиненої коронавірусом SARS-COV-2,та протягом 30 днів  з дня відміни карантину, строк виплати грошової допомоги  в раніше встановленому розмірі продовжується на період карантину та на один місяць  після  його скасування  без звернення  особи.

За додатковою інформацією звертатись до управління соціальної політики Козятинської міської ради за телефоном (04342) 5 35 42.

Банер - Президент України
Банер - Урядовий портал
Банер - ВР України
Банер - Урядова телефонна "Гаряча лінія"
Банер - Асоціація міст України