Новини

Всього переглядів: 6

Уряд ухвалив Постанову, яка забезпечує виплату щорічної разової грошової допомоги відповідно до Законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та „Про жертви нацистських переслідувань” в умовах воєнного стану.

Виплата цієї допомоги в сьогоднішніх умовах відбуватиметься з дотриманням заходів безпеки щодо інформації про отримувачів, починаючи з червня, у спосіб, яким вона здійснювалась минулого року для кожної категорії отримувачів.

Відповідним документом визначено виплати щорічної разової грошової допомоги у 2022 році у розмірах не менше, ніж у 2021 році.

Варто зазначити, що виплата грошової допомоги в поточному році здійснюється:

органами Пенсійного фонду України — особам, які перебувають на обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України як особи, яким призначено пенсію (щомісячне довічне грошове утримання), станом на 5 травня 2022 року, шляхом включення у відомості (списки) на виплату пенсій;

структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад — особам, які не перебувають на обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України як особи, яким призначено пенсію (щомісячне довічне грошове утримання), станом на 5 травня 2022 року, шляхом перерахування коштів на спеціальні рахунки військових частин, установ і організацій за місцем їх служби, а особам, які не є військовослужбовцями, поліцейськими, особами начальницького та рядового складу, — на поточні рахунки таких осіб в уповноважених банках.

Для отримання виплати грошової допомоги потрібно, щоб відповідний статус був встановлений до 5 травня 2022 року включно. Якщо грошову допомогу станом на 1 липня не виплачено, її отримувачі мають право щодо виплати звернутися до місцевого органу соціального захисту населення за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання та отримати її до 30 вересня поточного року.

З текстом Постанови можна ознайомитись за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-viplati-u-2022-roci-ra-a540?fbclid=IwAR0mTp0XmpyDVXzyBtHdZ-YNLu_QHRICgW0WKCfd1A6zsSHg-m3AFaGeUk0