Перейти до головного меню Перейти до основного вмісту Перейти до нижнього колонтитула

Новини

Всього переглядів: 3

ТВОРЕЦЬ ДУХА І ПЛОТІ

Якось мешканка Козятина, в минулому педагог Козятинської музичної школи Валентина Наумова завітала до Музею історії міста Козятин з солідним, інтелігентного вигляду чоловіком і представила його: «Знайомтесь, друг близьких мені людей , гість з Вінниці, художник Ігор Іванович Синєпльський». З радістю провела гостей залами музею, познайомила з історією міста залізничників й поспілкувалися з приводу творчості. Так відбулася перша зустріч з неординарною і непересічною особистістю Ігорем Синєпольским.

Другого разу мої добрі знайомі, родина Стрельбіцьких з Козятина – пані Ніна Федорівна, її талановита донька режисер, акторка й художниця Тетяна з зятем Володимиром, запросили до них на гостини, де на мене очікував сюрприз. То була друга зустріч з надзвичайно талановитим, толерантним, скромним, освіченим й світлим, як і його творчість, митцем Ігорем Синєпольським.

Третя зустріч відбулася в стінах Козятинського музею, де була у 2016 р. перша організована персональна виставка живописця.

Перебуваючи в такій мистецькій компанії надихаєшся нескінченною, величезною шанобою й повагою, до обдарованих Богом особистостей, вражає їхній інтелект, духовність. виваженість, свобода й простота у спілкуванні.

Виявилося, що родини знайомі ще з молодих років, разом няньчили й згодом ростили дітей, відзначали свята, ділилися потаємними думками, радилися з різних питань й проживали в одному будинку художників у м. Вінниці. Зрозуміло, що зростаючи в такій творчій атмосфері, де поруч майстерня живописця, з ароматами олійних фарб і кави, де відбувалися знайомства й тихі бесіди з творчими персоналіями, діти теж стали талановитими митцями.

Донька Галина Чекіна відома художниця й дивовижна майстриня гобеленів, членкиня Національної спілки художників України, працює в жанрах художнього текстилю, її чоловік теж художник і донька Сільвія займається професійно художньою фотографією.

Донька друзів, з якими проживали в одному будинку, Тетяна Стрельбіцька також стала художницею і вважає Ігоря Івановича своїм першим вчителем, завжди дорожила думкою професіонала.

Ми надзвичайно вдячні доньці Галині й родині митця за подаровані музею 8 картин, які в більшості пов’язані з його насиченою життєвими моментами біографією.

Сьогодні ми їх представляємо для відвідувачів.

Дякую друзям і долі за можливість бути особисто знайомою з родиною і з такою неординарною особистістю й відомою постаттю, як Ігор Синєпольський.

На жаль, видатного митця не стало 19 серпня 2021 р.

Світла пам’ять високодуховній Людині, талановитому і відданому улюбленій справі художнику …

До 85-річчя з дня народження заслуженого художника України Ігоря Синєпльського (15.03.1938-19.08.2021)
До 85-річчя з дня народження заслуженого художника України Ігоря Синєпльського (15.03.1938-19.08.2021)
До 85-річчя з дня народження заслуженого художника України Ігоря Синєпльського (15.03.1938-19.08.2021)
Банер - Президент України
Банер - Урядовий портал
Банер - ВР України
Банер - Урядова телефонна "Гаряча лінія"
Банер - Асоціація міст України