Перейти до головного меню Перейти до основного вмісту Перейти до нижнього колонтитула

№ 516 Про затвердження Положення про міський фонд охорони навколишнього природного середовища

Рік: 
2012

КОЗЯТИНСЬКА МІСЬКА РАДА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я

25.05.2012 р. № 516-VІ 18 сесія 6 скликання

Про затвердження Положення про міський фонд охорони
навколишнього природного
середовища

Відповідно до пункту 25 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 47 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та частини 2 статті 69 Бюджетного кодексу України, міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Утворити у складі бюджету міста Козятина міський фонд охорони навколишнього природного середовища та затвердити Положення про нього (додається).
2. Установити, що головним розпорядником коштів міського фонду охорони навколишнього природного середовища є виконавчий комітет міської ради або самостійний структурний підрозділ виконавчого комітету міської ради, який визначається рішеннями міської ради про бюджет міста Козятина на відповідний рік та (або) про внесення змін до бюджету міста на відповідний рік.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію міської ради з питань роботи житлово-комунального господарства, промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, надзвичайних ситуацій, охорони довкілля та підприємницької діяльності (Кропива Ф.Т.) та першого заступника міського голови Ломачука О.І.

Міський голова О.Гвелесіані

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням 18 сесії 6 скликання
25.05.2012 № 516 -VІ

ПОЛОЖЕННЯ
про міський фонд охорони навколишнього природного середовища

1. Міський фонд охорони навколишнього природного середовища (далі - міський фонд) є складовою частиною спеціального фонду бюджету міста Козятина, який утворюється з метою фінансування природоохоронних заходів та заходів, пов'язаних з раціональним використанням і збереженням природних ресурсів (далі - природоохоронні та ресурсозберігаючі заходи), у тому числі наукових досліджень з цих питань, а також заходів, спрямованих на зниження негативного впливу (забруднення) на навколишнє природне середовище.
2. Міський фонд формується за рахунок:
- частини екологічного податку згідно із законом;
- частини грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища в результаті господарської та іншої діяльності, згідно з чинним законодавством;
- цільових та інших добровільних внесків підприємств, установ, організацій та громадян.
3. Кошти міського фонду використовуються відповідно до Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996року № 1147 (зі змінами і доповненнями) згідно з Переліком природоохоронних заходів на відповідний рік. Перелік природоохоронних заходів на відповідний рік формується управлінням житлово-комунального господарства спільно з відділом з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення в обсязі прогнозованих надходжень коштів до міського фонду за основними напрямками використання і затверджується міською радою в установленому порядку.
4. Для включення природоохоронного заходу до Переліку природоохоронних заходів на відповідний рік підприємства, наукові організації, громадські та інші зацікавлені установи подають у виконавчий комітет міської ради та управління житлово-комунального господарства пропозиції щодо виділення коштів на здійснення природоохоронних заходів та ряд документів, а саме:

- обґрунтування щодо визначення екологічної проблеми з підтвердженням відповідності Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 року № 1147 із змінами і доповненнями;
- кошторис витрат, які пропонуються здійснити за рахунок коштів міського фонду для реалізації заходу, в цінах поточного року;
- затверджену проектно-кошторисну документацію (для капітальних видатків);
- позитивний висновок державної екологічної експертизи (для капітальних видатків);
- кількісні та/або якісні характеристики запропонованого до виконання заходу (у разі виконання заходу в попередні роки);
- відомості про обсяги виконаних робіт та освоєні кошти (для капітальних видатків);
- інші документи, що стосуються цього природоохоронного заходу.
5. Подавачі пропозицій в особі керівників несуть персональну відповідальність за достовірність і повноту інформації, яка міститься в заявках та документах, що додаються відповідно до вимог пункту 4 цього Положення.
6. Залишок коштів міського фонду за станом на 1 січня поточного року може спрямовуватися окремим рішенням міської ради на фінансування природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів.
7. Контроль за цільовим та ефективним використанням коштів міського фонду здійснюють у межах своїх повноважень органи, на які згідно із законодавством покладені такі функції.

Секретар ради А.Лазарчук

Банер - Президент України
Банер - Урядовий портал
Банер - ВР України
Банер - Урядова телефонна "Гаряча лінія"
Банер - Асоціація міст України