Управитель

Управління багатоквартирним будинком Управителем.

     Управління багатоквартирним будинком – це вчинення співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов’язків, пов’язаних із володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку.

    Управитель багатоквартирного будинку – фізична особа-підприємець або юридична особа – суб’єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території на належні умови проживання і задоволення господарсько – побутових потреб.

    За рішенням співвласників управління багатоквартирним будинком може бути передано управителю. Якщо мешканці не визначаться з однією з 3-х форм управління, управителя їм буде призначено місцевою владою. До моменту оголошення переможців конкурсу послуги з управління продовжуватиме надавати попередній виконавець послуг.

    Управління багатоквартирним будинком управителем здійснюється на підставі договору, який укладається строком на 1 рік ( на законодавчому рівні передбачено дострокове розірвання договору попередивши управителя, не пізніше ніж за 2 місяці до дати розірвання).

    Умови договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком повинні відповідати умовам типового договору, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 05.09.2018 року № 712.

   Істотними умовами договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком є :

  • перелік послуг;
  • права і обов’язки сторін;
  • ціна на послуги;
  • строк дії договору.

   Якщо зборами співвласників прийнято рішення про укладання договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, такий договір ( зміни до нього) підписується співвласником (співвласниками), уповноваженим                            ( уповноваженими) на це рішенням зборів співвласників. Такий договір підписується на умовах, затверджених зборами співвласників, та є обов’язковим для виконання всіма співвласниками. Управитель протягом одного місяця після підписання з ним договору про надання послуг зобов’язаний надати чи надіслати рекомендованим листом кожному співвласнику примірник такого договору (змін до нього), завірений підписом та печаткою управителя.

     Сесією Козятинської  міської ради прийнято рішення про створення в м. Козятин комунального підприємства    «Управляюча компанія», яке  на договірній основі з співвласниками будинку буде надавати послуги з управління будинком; забезпечувати належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території; погоджувати кошторис витрат на утримання будинку та прибудинкової території; звітувати перед співвласниками про виконання кошторису на поточний рік. 

    Отже остаточне рішення щодо форми правління багатоквартирним будинком залишається за Вами – співвласники будинку.

Управління житлово – комунального

 господарства міської ради