Новини

Всього переглядів: 29

Важко переоцінити роль закладів культури, особливо в теперішній час. Працівники закладів формують духовність громадян, їхня праця завжди була і залишається спрямованою на зміцнення головних оберегів народу. Вони роблять все можливе для розквіту і збагачення культури рідного краю.

На жаль, останні роки фінансування галузі було досить обмеженим, тому і накопичилося безліч проблем.

Тільки в 2016 та 2017 роках «крига скресла». За рахунок можливостей бюджету, а найголовніше – завдяки фінансовій підтримці міської влади вперше за останні роки  на покращення матеріально-технічної бази закладів та проведення інших заходів по управлінню культури та туризму протягом року було виділено значні кошти. Порівняйте самі: 2015 рік – майже 3 млн.300 грн, 2016 – 4 млн.100 грн., а 2017 – більше 8 млн. 200 грн.

- У минулому році, вдалося завершити реконструкцію сцени міського Будинку культури та дахи музичної школи з встановленням зливної системи (більше 500 тис.грн.) і МБК, зроблені поточні ремонти приміщень, - зазначила начальник відділу культури та туризму міської ради Світлана Рибінська. - Також закінчено ремонт актової зали ДМШ, яка набула сучасного вигляду завдяки цікавому дизайну та якісному освітленню, встановлено бойлер і систему подачі гарячої води в санітарне приміщення і художню студію, що значно покращило побутові умови навчання учнів. Нині триває ремонт коридору на третьому поверсі.

Крім того, минулоріч було придбано: звукову апаратуру (два інструментальних мікрофона), музичні інструменти (4 гітари та 1 ксилофон), 40 примірників підручників для бібліотеки, з яких 10 – з фотоматеріалами, два комплекти сценічних костюмів (загалом 20 одиниць), дві звукопідсилюючих колонки, принтер та проведено реконструкцію чотирьох бандур.

Днями центральну фасадну частину дитячої музичної школи прикрасило

зображення музичного інструменту - ліри з підсвіткою. Встановлення логотипу разом із креативним виглядом огорожі прибудинкової території надало ще більшого естетичного забарвлення зовнішньому дизайну школи.

За словами Світлани Францівни, керівництво міста приділило увагу і музею історії Козятина. Ця старенька будівля за короткий час несказанно змінилася, за кошти міського бюджету тут встановили енергозберігаючі вікна, двері. В перспективі завершення ремонтних робіт, облаштування трьох нових експозиційних залів, примузейної території та її огорожі, оновлення стелажів для фондосховища, заміна покрівлі даху.  

- Отож, роботи в напрямку покращень культурних осередків триватимуть, не зменшуючи заданих темпів, - підкреслила очільниця міського відділу культури та туризму. -  Конкретним підтвердженням цьому є виділення в нинішньому році 10 млн.грн.

Довідково. Згідно плану роботи в 2017 році силами творчих працівників міського Будинку культури та аматорів народного мистецтва було проведено 62 масових заходи, які були спрямовані на забезпечення дозвілля всіх верств населення та відродження національних традицій. Це конкурсно-розважальні програми, тематичні заходи, концерти тощо. В проведенні яких було задіяно понад 300 учасників художньої самодіяльності.

Серед наймасштабніших заходів в місті - зустріч різдвяно – новорічних свят на  центральній площі міста. Різноманітні  дійства  на всі смаки, для маленьких та дорослих, для найвибагливіших жителів та гостей Козятна проводилися протягом 11 днів. З Новим роком вітали всіх вокальний  Гурт «Млада», театр вогню «Fiery Dream», пародист Дзі Дзюк, Олександр Онофрійчук, вокальне тріо «Млада» та гурт «Made in Ukraine», а також місцеві міста. Всі бажаючі мали змогу переглянути виставу на ходулях, програми від Вінницького академічного обласного театру ляльок, театрального та хореографічного гуртків МБК.

Стало гарною традицією проведення міського конкурсу дитячої творчості, свята приємних вражень «Козятин має таланти», окрасою якого є велике сузір'я яскравих та неповторних юних талантів. В 2017 році всі фіналісти отримали грошові винагороди (500 грн), а переможці I місце – 1500грн II – 1000 грн III-500 грн. Гран – прі склало – 3 тис.грн.

Не менш яскраво відмітили і 143-річчя нашого міста. 15 липня на центральній площі розгорнувся майданчик дитячих розваг – конкурси, атракціони, ігри, безкоштовні призи, «Шалена лабораторія».

Вже наступного дня майданчик перед міським Будинком культури став епіцентром урочистостей та святкового концерту. Настрій присутнім дарував Арсен Мірзоян, гурт «Chica Band» та козятинські виконавці. Завершилось святкування молодіжною дискотекою. В рамках святкування Дня міста започатковано творчий конкурс «Козятин - столиця мого серця», у якому переможцями стали Загайкевич Інга та Петро Зарицький.