Новини

Всього переглядів: 86

Цього року до перших класів міста підуть більше 300 юних мешканців Козятина, які навчатимуться у 12 класах. Про це на робочій нараді розповіла  начальник  управління освіти та спорту Олена Касаткіна.

А ще Олена Юріївна зазначила, що 28 вересня 2017 року набув чинності Закон України «Про освіту», де чітко вказано на те, що право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи.  Разом з тим, прикінцевими положеннями Закону внесені зміни до частини 7 статті 18 Закону України «Про загальну середню освіту» та визначено, що зарахування учнів до інших закладів загальної середньої освіти дозволяється  лише у випадках, якщо кількість поданих заяв не перевищує його спроможності. В нашому місті за кожним школою   закріплено територію обслуговування.

Що ж конкретно зміниться в наступному навчальному році?

Першокласникам не задаватимуть домашніх завдань, учні другого класу витрачатимуть на виконання домашньої роботи не більше 45 хвилин, третього  - 1 годину 10 хвилин, четвертого — максимум півтори години. Навіть більше, вчителі не задаватимуть домашніх завдань з додаткових підручників і посібників, а також напередодні   канікул та вихідних.

Першокласникам не ставитимуть оцінки. А в другому-четвертому класах оцінювати учнів будуть лише з кількох дисциплін – української мови та літератури, математики і природознавства. З інших предметів можна буде оцінити учня вербально.   

Парти стоятимуть кругом або буквою «П», а не в три ряди. Предмети будуть інтегрованими, тобто об’єднуватимуться навколо цікавих для дитини тем і проблем. Багато занять відбуватимуться в ігровій формі, що допоможе краще концентрувати увагу дітей. До того ж, буде зроблений акцент на індивідуальних особливостях кожного учня.

Які предмети вивчатимуть першокласники?

Буде створений курс «Я пізнаю світ», в який інтегрують сім навчальних дисциплін. Окремими предметами будуть іноземна мова, фізкультура й мистецтво Теми для викладання вибиратимуть як учитель, так і самі учні.   Дітям буде набагато цікавіше отримувати знання на основі своїх улюблених сюжетів, ніж зі стандартних програм. Сподіваємось, навчання стане більш ефективним, адже буде зрозумілішим для дітей.

Сьогодні усі заклади загальної середньої освіти міста уже проводять прийом документів, організаційно-адаптаційні заняття у форматі «ранкових зустрічей» з майбутніми учнями, батьківські збори «Незабаром до першого класу, а вчителі початкових класів, які навчатимуть учнів у 2018-2019 н.р., проходять курси підвищення кваліфікації в контексті Нової української школи.

Фактично сформовані класи, які будуть працювати за проектами «Інтелект України» та «На крилах успіху».

У свою чергу міська рада виділила більше півмільйона гривень на створення нового освітнього середовища: придбання меблів, техніки, дидактичного матеріалу тощо

Керманич освітянської галузі міста переконана, що реформа школи матиме позитивні наслідки для всіх учасників освітнього процесу.