Новини

Всього переглядів: 138

Стихійна торгівля продуктами харчування – загроза епідемічного добробуту населення. У жодній європейській країні не побачимо вуличних продавців крамом на тротуарах чи в інших не облаштованих для цього місцях. Проте на вулицях та площах наших міст, у дворах, скверах та в інших невстановлених місцях розгорнулася ціла мережа несанкціонованого збуту м’ясних і молочних продуктів, риби, городини тощо. Активно торгують харчовими продуктами без належного санітарного контролю зі самочинно встановлених точок продажу деякі кмітливі підприємці, утворюючи цілі осередки незаконної торгівлі.

В Козятині на даний час головною локацією, де процвітає торгівля «з землі», є вул.В.Земляка. Вуличний «шанхай» не лише заважає пішоходам та транспорту, але й несе загрозу здоров’ю.

Зазначимо, що міською радою прийняте рішення про заборону стихійної торгівлі на даній вулиці з 1 жовтня 2017 року. Протягом двох тижнів до встановленої дати проводились щоденні рейди за участю представників поліції, міської ради, Держпродспоживслужби з метою розповсюдження інформаційних повідомлень торговцям.  

Слід наголосити, що люди, які торгують з асфальту та у непристосованих для цього місцях, порушують закон. Влада міста, аби вирішити ситуацію, вибрала шлях пропонування їм альтернативного варіанту. Для реалізації  товару в місті щоденно працюють два ринки: «Колгоспний» (пров. В.Наумова, 20) та «Хлібодар» (вул. Грушевського, 23). Городяни зможуть здійснювати торгівлю дрібним штучним товаром, продуктами на території ринку «Колгоспний» безкоштовно, для  підприємців буде встановлена помірна плата.

Проте все-таки знайшлася певна частина торговців, котрі висловлюють бажання реалізувати свою продукцію просто на землі, порушуючи усі можливі санітарні норми. І не просто виявили бажання, але й навіть почали збирати підписи козятинчан. Протягом трьох днів їм вдалося знайти автографи 740 однодумців.

Проте містян, котрі не хочуть купувати продукти харчування, які знаходяться поза санітарним і ветеринарним контролем, втричі більше. Лише за один день (!) на підтримку ініціативи міської влади - заборонити стихійну торгівлю висловилося 2 300 осіб.

Пошук діалогу та взаєморозуміння триває вже декілька днів і вчора, 4 жовтня, на запрошення Олександра  Пузира представники групи невдоволених городян завітали на засідання виконавчого комітету міської ради аби висловити свою позицію та бачення врегулювання даного питання.

Торговці категорично виступають проти стихійної торгівлі, але просять дозволити реалізовувати просто неба промислові товари, мотивуючи, що сплачують податки. На цей озвучений факт чітко апелював головний державний ревізор – інспектор відділу погашення заборгованостей Калинівської ОДПІ Руслан Тимощук, наголосивши, що з 30-ти городян, які поставили підписи під зверненням до міського голови, лише 10 – є офіційно зареєстрованими. Крім того, дані містяни є платниками єдиного податку першої групи, отож сплачують 160 грн. в місяць і за вимогами законодавства повинні реалізовувати свою продукцію на ринках.

- В Козятині лише ринок «Колгоспний» має усю необхідну документацію, яка підтверджує назву «ринок», а «Хлібодар» - це тільки торговельний майданчик, - роз’яснив Руслан Петрович. – Отож, здійснюючи торгівлю не на території ринку, потрібно сплачувати інший вид податку.

Слід наголосити, що враховуючи попередньо озвучені побажання запрошених щодо покращення певних аспектів діяльності ринку «Колгоспний», голова райспоживспілки Василь Михайлов відсторонив директора та особисто займається вирішенням поточних питань.

Позицію членів виконкому про заборону торгівлі у непризначених для цього місцях, а саме на одній із центральних вулиць міста підтримує і голова громадської ради Федір Павлов, котрий інформував, що також проводив моніторинг думки козятинчан. За результатами якого - 95 % опитаних висловилися «проти», а решта 6% - тих, кому байдуже, де купувати.

Зустріч завершилася прийняттям рішення членами виконкому про звернення до сесії Козятинської міської ради про визначення місць під лоточну торгівлю по вул.В.Земляка. Але нагадаємо, що з 2006 року діє рішення сесії про заборону стихійної торгівлі і згідно законодавства прийняття рішення на сесії не може скасовувати попереднє. 

Стихійна торгівля – в центрі уваги
Стихійна торгівля – в центрі уваги
Впорядкування вуличної торгівлі: пошук діалогу
Впорядкування вуличної торгівлі: пошук діалогу
Впорядкування вуличної торгівлі: пошук діалогу
Впорядкування вуличної торгівлі: пошук діалогу
Впорядкування вуличної торгівлі: пошук діалогу