Новини

Всього переглядів: 38

Днями у м. Харків пройшов форум «Міста солідарності: довгострокові житлові рішення для внутрішньо переміщених осіб (ВПО)», який проводило Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

На запрошення УВКБ ООН  делегація м.Козятин у складі: заступника міського голови-начальника управління соціальної політики  Козятинської міської ради Віталія Вечері та керівника відокремленого підрозділу ГО «Об’єднання переселенців «Спільна справа» у м. Козятин Венери Михайської відвідали цей захід.

Котрий об’єднав представників влади та громадськості різних міст України, а також представників донорської спільноти. Обговорювався досвід  міст солідарності в Україні по вирішенню житлових питань ВПО, які хочуть інтегруватися за своїм новим місцем проживання. Були  сформовані  рекомендації  для  центральних  та  місцевих органів влади і громад, які  матимуть  можливість використовувати їх в адвокації рішень житлових питань ВПО.

Загальна інформація:

Починаючи з 2016 року, Представництво УВКБ ООН в Україні запозичило  інноваційну ідею з країн Америки,  що  підкреслювала  зусилля  міст  у  сприянні  довгостроковим  рішенням  для  внутрішньо переміщених осіб (ВПО).  Знаючи  про ефективність таких заходів  в цих країнах, Представництво УВКБ ООН в України організувало перший такий захід в Маріуполі 20 червня 2016 року, зібравши разом представників  центральної  та  місцевої  влади,  міжнародних  гуманітарних  організацій,  агенцій  з питань  розвитку,  приватного  сектору,  груп,  заснованих  на  вірі,  університетів,  експертів  та представників  різних  секторів  громадянського  суспільства  з  метою  започаткування  теми  пошуку довгострокових  рішень  дляв  ВПО.  Результатом  заходу  стало  підписання  Меморандуму  про співпрацю між Маріупольською міською радою та УВКБ ООН, створивши підґрунтя для розробки довгострокових  рішень  на  місцевому  рівні  та  наданні  гуманітарної  та  експертної  підтримки.

Додатком  до  Меморандуму  став  детальний  Робочий  план,  сфокусований  на  сталій  інтеграції переміщених  осіб,  включаючи  попередження  дискримінації  та  розробку  цільових  програм допомоги.

В 2017 році в Києві відбувся другий захід, присвячений містам солідарностію, за результатми якого два міста – Київ та Херсон –отримали відзнаки майбутніх Міст Солідарності.

У 2018 році Кампанія УВКБ ООН з поширення міст солідарності набула універсального масштабу, а Верховний Комісар ООН з питань біженців провів діалог із керівниками міст, які продемонстрували свою  триваючу  відданість  справі  солідарності  із  біженцями  та  ВПО.  Результати  Спільної  оцінки потреб  за  2019  рік,  що  проводилася  УВКБ  ООН,  підтвердили  пріоритетність  житлових  питань, як ключового кроку на шляху до інтеграції у приймаючі громади.

В  той  час,  як  попередні  заходи  в  Україні  були  сконцентровані  на  первинних  кроках  в  пошуку довгострокових рішень, тепер – після п’яти років переміщення – настав час зробити висновки щодо того, як завершити внутрішнє переміщення в Україні. Саме тому,  в 2019 році, після обговорення із міською владою Маріуполя, піонерами руху міст солідарності в Україні, було вирішено поновити зусилля в напрямку залучення місцевої  влади та громад до пошуку довгострокових рішень для ВПО.

Заступник міського голови Віталій Вечера взяв участь у Форумі «Міста солідарності»
Заступник міського голови Віталій Вечера взяв участь у Форумі «Міста солідарності»
Заступник міського голови Віталій Вечера взяв участь у Форумі «Міста солідарності»