Новини

Всього переглядів: 14

Про це повідомили у Козятинському районному секторі ГУ ДСНС України у Вінницькій області.

За 9 місяців 2018 року на території міста Козятина виникло 16 пожеж (в 2017 році за цей період – 22 пожежі), економічні втрати від яких склали 300 тис. грн. проти 227,5 тис. грн. в 2017 році.

Основними причинами пожеж є суха та спекотна погода, що склалася  цим літом,  нехтування населенням елементарних вимог пожежної безпеки, необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електромережі та приладів опалення.

Працівниками районного сектору ГУ ДСНС з початку року здійснено 27 планових та 33 позапланових перевірок об’єктів міста, в тому числі 18 об’єктів з масовим перебуванням людей та підвищеною пожежною небезпекою. При проведенні даних заходів керівникам об’єктів вручались акти перевірок та приписи з встановленням термінів на усунення виявлених порушень протипожежних норм та правил пожежної безпеки. До адміністративної відповідальності було притягнуто 62 посадових особи.

Поширеними недоліками і порушеннями правил пожежної безпеки на об’єктах різних форм власності є відсутність систем протипожежного захисту (пожежна сигналізація, система оповіщення та евакуації людей), недостатня укомплектованість первинними засобами пожежогасіння та їх технічна несправність, не справність внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання. На переважній більшості об’єктів тривалий час автоматична пожежна сигналізація знаходиться у несправному стані, не здійснюється вогнезахисна обробка дерев’яних конструкцій горищних приміщень, не проводяться заміри опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання.

Незадовільне ставлення посадових осіб, передусім керівників підприємств, установ, організацій до виконання норм та правил пожежної безпеки, невжиття попереджувальних заходів, які пропонуються щорічно працівниками державного пожежного нагляду можуть призвести до пожеж.