Новини

Всього переглядів: 71

Як відомо, 25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Вперше в своїх громадах зможуть проголосувати внутрішньо переміщені особи, трудові мігранти, інші мобільні в межах країни виборці. Також матимуть можливість обирати органи місцевого самоврядування ті громадяни, які не мають виборчої адреси через відсутність зареєстрованого місця проживання (“прописки”).

Це стало можливим завдяки ухваленню наприкінці минулого року Виборчого кодексу та двом постановам ЦВК (Постанова №88 від 18 травня 2020 року «Про порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси» та Постанова №103 від 11 червня 2020 року «Про Порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання»). Ці документи максимально лібералізували всі відповідні процедури, наблизивши їх до конституційних норм, згідно з якими право голосу є у кожного громадянина України, який досяг 18-річного віку та не визнаний судом недієздатними.

Загалом мова йде про декілька мільйонів виборців, які раніше були позбавлені можливості впливати у такий спосіб на розвиток громад, у яких вони мешкають!

Однак не всі громадяни, які належать до вказаних груп, обізнані із самим фактом можливості взяти участь у виборах шляхом голосування, не знають про часові рамки, коли можна змінити, або визначити виборчу адресу.

З огляду на це, звертаємося до Вас з проханням поширювати по Ваших комунікаційних каналах цю суспільно важливу, роз’яснювальну інформацію, аби виборці знали про свої права і, найголовніше, про процедурні особливості їхньої реалізації! Детальна інформація про зміну виборчої адреси за посиланням https://www.vplyv.org.ua/archives/4876?fbclid=IwAR0C3NDLIH3u2l36xd3U6_PYD4FTKF0avMh8mn-U94zggwGtpOvTOOwiPu0

Більше інформації за телефоном 050 477 0800 або на сайті vplyv.org.ua

 

Команда Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ» та

 Ініціатива внутрішньо переміщених осіб м. Козятин

#КоженГолосВпливає

 

 

Виборцям без прописки дозволили голосувати на виборах