Новини

Всього переглядів: 37

1 березня 2018 року набрав чинності п.1 ст. 3 Указу Президента України від 15.02.2018 №33 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році» щодо призову громадян України на строкову військову службу у квітні-травні 2018 року. З цього дня на Тячівщині почала працювати районна призовна комісія, в тому числі і медична.

Черговий призов на строкову військову службу починається 1 квітня і проводиться до кінця травня 2018 р. 

Усі юнаки 1992 – 2000 років народження, які мешкають, або зареєстровані на території м.Козятин викликаються до військового комісаріату для проходження медичної комісії і уточнення облікових даних.

Нагадаємо, що термін перебування на строковій службі для тих, у кого немає вищої освіти, становить півтора року (18 місяців). А тi, хто має диплом про повну вищу освіту, служитимуть один рік. Призовний вік становить від 18 до 27 років. Указом Президента визначено, що всі військовослужбовці строкової служби участі у бойових діях в зоні проведення антитерористичної операції НЕ беруть!

Відповідно до ст.119 «Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків» (Кодекс законів про працю України) за призовниками, які працюють, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установах, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

Крім цього юнакам, які призвані на строкову службу нараховується одноразова грошова допомога у розмірі двох мінімальних заробітних плат.

Звільняються від призову громадяни, які:
– проходили військову службу або службу у військовому резерві;
– заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за державними органами, підприємствами, установами;
– визнані непридатними до військової служби за станом здоров’я;
– мають на утриманні трьох і більше дітей віком до 18 років;
– самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
– мають на утриманні повнолітнього дитини, яка є інвалідом I або II групи, до досягнення нею 23 років;
– є усиновлювачами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;
– зайняті постійним доглядом за особами, в ньому мають потребу, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
– є народними депутатами України, депутатами Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
– є студентами і аспірантами, які навчаються за денною формою навчання.

За ухилення від призову на строкову службу, загрожує кримінальна відповідальність – обмеження волі на строк до трьох років.