Новини

Всього переглядів: 127

Культура – поняття, яке означає певний історичний рівень розвитку суспільства, творчих сил і здібностей людини. На сьогоднішній день  культура відіграє дуже важливу роль у житті кожного з нас. Культура нашого рідного міста – цілісна система відтворення творчого, інтелектуального, духовного потенціалу козятинчан. Діяльність відділу культури міської ради спрямована на розвиток української національної культури, забезпечення свободи творчості молоді, вільного розвитку культурно-мистецьких процесів, професійної та аматорської творчості.

За участі творчих колективів міста з року в рік проводяться  загальноміські заходи, ініціюються та впроваджується в життя цікаві ідеї проведення святкових концертів до визначних подій та професійних свят.

Тож, про результати та здобутки, новації та завдання відділу культури міської ради розповідає начальник Світлана Рибінська.

- Світлано Францівно, які установи представляють сьогодні культуру міста?

- Світлана Рибінська: Мережа закладів культури Козятина представлена дитячою музичною школою, міським будинком культури, музеєм історії міста.

- Наскільки змінилося культурно-мистецьке життя міста протягом цього року? Що можна зарахувати до ексклюзиву?

 - Світлана Рибінська: Насамперед, хочу привітати з наближаючимся професійним святом: Всеукраїнським днем працівників культури та аматорів народного мистецтва всіх працівників культури та майстрів Козятинського краю, всіх наших ветеранів праці. Висловити їм щиру подяку за їх натхненний самовідданий труд. Нехай  здійснюються найсвітліші мрії та сподівання, а гармонія і краса, яку ви творите, наповнюють наші серця вірою в краще майбуття Української держави і процвітання рідного Козятина.

Наша країна по праву займає в світі одне з ви значніших місць у сфері здобутків культури як минулих часів, так і теперішніх. Професійні працівники галузі та наші аматори завжди з честю гідно представляють місто і наш край.

Що стосується Вашого питання – чи змінилося культурно-мистецьке життя міста, то доречним буде сказати про збільшення розмаїття творчих заходів. Так, наприклад, в цьому році наш музей вкотре долучився до міжнародної акції, що проводиться навесні в багатьох країнах світу з нагоди Міжнародного дня музеїв і носить назву «Ніч в музеї». В цей день було змінено режим роботи музею, до пізнього вечора в кожному виставковому залі проводились інтерактивні заходи, що змінювали один одного, охоплювали за інтересами усі верстви населення, починаючи з науково-популярних лекцій до проведення майстер-класів. Відвідувачам дуже сподобалась така ідея, тому цей захід, упевнена, стане для нас щорічним. 

Поряд з відзначенням та святкуванням загальнодержавних і традиційних місцевих свят, в цьому році гарного емоційного заряду додали заходи програми «Новий рік в Козятині».

В продовження можу сказати, що саме завдяки участі керівників та працівників різних установ міста, День вишиванки та День Незалежності України також були відмічені цікавими подіями.

Нові формати, наприклад, проведення Дня міста, яке пройшло під патронатом міського голови за участі гуртів «Пара Нормальних», «Лісапетний батальйон», представників військової частини, яка дислокується в Калинівці теж свідчать про те, що взагалі, говорячи про будь-які зміни в культурному житті міста, потрібно пам’ятати, що культура – це жива структура, яка постійно оновлюється, доповнюється новими ідеями, рисами, подіями. Кожен, навіть традиційний, захід – неповторний. Набуває нових кольорів його оформлення та внутрішній зміст, з кожним роком вдосконалюється організаційна система та зростає професіоналізм як артистів, так і глядача. І, повертаючись до слова «ексклюзив», на мою думку, сама українська культура – то є ексклюзив, бо вона щира, професійна, глибока і відкрита. 

- Минулого року в інтерв’ю Ви розповідали, що міська влада вперше за стільки років фінансово підтримала Вашу сферу, саме в напрямку значного покращення матеріально-технічної бази закладів. Які справи з фінансуванням цього року? Чи вдалось зберегти позитивну динаміку?

- Світлана Рибінська: Ви самі розумієте, що бюджетних коштів на вирішення одночасно всіх проблемних питань завжди не вистачає. Наприклад, зараз, поряд з ремонтом в міському будинку культури паралельно триває відновлення покрівлі музею історії міста. Відремонтовано кабінети та коридори дитячої музичної школи.

Тобто в цьому році акцент було зроблено насамперед на капітальні ремонти будівель, які потребували термінового втручання.

Не залишилась поза увагою і матеріально-технічна база, яка поповнилась за рахунок місцевого бюджету. Зокрема, придбано музичні інструменти, костюми, звукову техніку.

Завдяки розумінню керівництва міста, поступово проблеми вирішуються.В наступному році планується виділити кошти на ремонт фойє та сходів міського будинку культури, фасадів музею історії міста.Тому позитивна тенденція, безумовно, є і, повторюю, поступово ми рухаємося вперед.

Хочу анонсувати, що новорічні свята ми плануємо і в оновленій залі будинку культури.

- Яких успіхів в цьому році досягали творчі колективи міста і в яких конкурсах брали участь та перемагали?

 - Світлана Рибінська: До наших закладів, в яких зростають творчі колективи міста та навчаються талановиті діти, належить школа естетичного виховання.

 Хочу нагадати, що на базі нашого будинку культури та музичної школи в цілому сьогодні діє 11 різножанрових колективів, які налічують понад 300 учасників, а в музичній школі навчається близько 400 учнів.

 І в цьому році ми продовжуємо тримати високу планку участі самодіяльних колективів у конкурсах різного рівня. На сьогодні це понад 20 фестивалів та конкурсів, що проходили в різних містах нашої країни. Всього отримано  20 призових місць, серед яких 13 перших.

У нас ще заплановано участь творчих колективів та учнів шкіл в різних конкурсах та фестивалях, впевнена – перемоги будуть, і хочу побажати викладачам та керівникам колективів, що працюють в усіх навчальних, виховних закладах міста і готують дітей до творчих, інтелектуальних, спортивних чи будь-яких інших злетів – тільки позитивних результатів, учнівських та особистих перемог. 

 - Поділіться Вашими планами на ближчий час. Яких великих та цікавих заходів нам слід очікувати?

 - Світлана Рибінська: Наближається кінець року. А це завжди підготовка до мабуть найулюбленіших та найочікуваніших новорічних свят. По-перше, в кожному закладі культури зараз формуються плани, починаючи з Дня Святого Миколая там вже будуть проходити новорічні розважальні заходи. По-друге, паралельно йде підготовка до найбільш масових заходів, якими безумовно стануть відкриття головної ялинки, зустріч в ніч на перше січня нового року на центральній площі, вистави, розважальні програми.

На сьогодні, разом з міським головою, майже доопрацьовано формат проведення новорічної ночі, єдине поки що скажу – його буде змінено, але, зрозуміло, з урахуванням уподобань тих козятинчан, які проводять новорічну ніч на площі.

Усі інші новорічні заходи безперечно принесуть багато приємних хвилин, сюрпризів, подарунків – саме тому вони й новорічні.

 І, оскільки ми говоримо про свята, і майже підводимо підсумки цього року, хочу насамперед зазначити, що керівництво міста приділяє увагу не тільки технічним та адміністративним питанням, а й творчим, і бере саму активну особисту участь у втіленні творчих проектів.

Також дякую нашому депутатському корпусу, усім керівникам бюджетних і комунальних установ за надання допомоги з підготовки проведення масових заходів та особисту в них участь, бо саме це і демонструє єдність громади. Думаю, попереду, завдяки об’єднанню наших спільних зусиль, у нас ще багато звершень. 

Синонімом терміну «культура» я б назвала «досконалість». Будемо прагнути досконалості і культури в усіх сферах життя.

- Дякую за цікаве інтерв’ю.

 

Спілкувалася

начальник відділу у справах преси та інформації міської ради

Наталія Росінська