Новини

Всього переглядів: 16

Є безліч способів допомогти дітям…

Кожна сім’я, в якій чекають на народження дитини мріє про її щасливе і мирне життя: дбає про здоров’я, прагне забезпечити гарні умови життя, надати можливість навчатись тощо. На жаль, не завжди живеться так як мріється. Допомогти юні, чиї батьки з різних причин не можуть нею опікуватись і на належному рівні виконувати свої батьківські обов’язки, має на меті відносно нова для нашої країни форма соціальної роботи – патронат.

Сімейний патронат – це інноваційна комплексна соціальна послуга, що передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання нею, батьками складних життєвих обставин (СЖО).

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, що спричинили її влаштування, але не має перевищувати 3 місяці.

У випадку коли, якщо біологічні батьки позбавляються прав щодо виховання дитини, патронатний вихователь забезпечує її підготовку дитини до постійного влаштування, надає підтримку у налагодженні стосунків (відповідно до вимог законодавства) з опікуном/усиновителем/прийомними батьками.

Власне відбір кандидатів у патронатні вихователі відбувається у три етапи. Критерії первинного відбору наступні:

1. Громадянство України.

2. Перебування подружжя у зареєстрованому шлюбі.

3. Вік – жінка: від 35 років до 60 років.

4. Позитивний досвід виховання своїх дітей.

5. За наявності неповнолітніх дітей, їх вік має бути не менше підліткового.

6. Наявність вищої освіти соціального або гуманітарного спрямування.

7. Наявність у подружжя власного чи орендованого житла.

Важливо підкреслити,що патронатні вихователі:

- не залишаються наодинці з проблемами дитини та її біологічної сім’ї;

- працюватимуть у складі команди професіоналів-однодумців (відповідно до випадку: спеціалістів служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, фахівців із соціальної роботи, соціальних працівників, педагогів,психологів, медиків, юристів та ін.), які підтримають та забезпечать необхідну допомогу у догляді, вихованні і розвитку влаштованої під патронат дитини;

- взаємодіятимуть (за потреби) з біологічною сім’єю влаштованої дитини через спеціаліста-посередника, відповідального за ведення конкретного випадку;

- пройдуть тренінгові навчання за Програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі.

Юридичними підставами встановлення патронату над дитиною та влаштування до сім’ї патронатного вихователя є договір про патронат (договір про тимчасове влаштування дитини до сім’ї патронатного вихователя), який укладається за рішенням органу опіки та піклування ССД, уповноваженим закладом, з сім’єю патронатного вихователя та батьками дитини.

Професійна діяльність патронатного вихователя має циклічний характер та складається з таких обов’язкових етапів:

- основної діяльності з догляду та виховання дитини/дітей, тимчасово влаштованих до сім’ї патронатного вихователя. Цей етап може тривати від декількох днів до 3-х місяців, в окремих випадках до 6 місяців;

- аналіз та підведення підсумків після завершення перебування в сім’ї дитини (дітей), підготовка звітів та рекомендацій по завершенні перебування дитини (дітей), надання підтримуючих послуг біологічній чи новій родині дитини, підготовка прийому наступної дитини.

Відповідно до ст.255 Сімейного Кодексу України патронатний вихователь зобов’язаний:

- забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо;

- створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;

- співпрацювати з батьками, іншими законними представниками дитини задля подолання складних життєвих обставин у межах та у спосіб, визначені органом опіки та піклування;

- забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною;

- сприяти контактам дитини з батьками, іншими законними представниками, родичами, крім випадків, коли батьки позбавлені батьківських прав або в судовому порядку обмежені у праві спілкування з дитиною.

Якщо Вас зацікавила вищезазначена інформація і Ви маєте бажання допомогти дитині (дітям), батьки якої опинились у складних життєвих обставинах, а через це деякий час не спроможні нею опікуватись, звертайтеся за більш детальною інформацію до Козятинської служби у справах дітей за адресою: м. Козятин, вул. П. Орлика, 19, або за тел. (2-22-88). Ми шукаємо сім’ї, які готові у своїх домівках любити, виховувати та доглядати за дітьми, що потребують захисту і підтримки.