Новини

Всього переглядів: 85

Кожної осені Козятин потерпає від їдкого диму від спалювання сухої рослинності.
Управління житлово-комунального господарства міської ради попереджає керівників підприємств, учбових та дошкільних закладів, закладів охорони здоров’я, інших організацій, які розташовані на території міста, а також мешканців приватного житлового сектору про заборону спалювання опалого листя та іншої сухої рослинності.
Кожен із нас відповідальний за екологію нашого міста. Спалювати листя та суху траву надзвичайно шкідливо, а особливо – відходи, оскільки це є небезпечним для здоров’я людей. Постійно подразнений димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо небезпечно це для дітей та людей, які страждають захворюваннями на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти, вагітних та  людей  похилого віку. У димі опалого листя містяться оксиди азоту, вуглецю, чадний газ, а також сполуки важких металів. У тліючих без доступу повітря рослинах утворюється бензопірен – речовина, здатна викликати ракові захворювання.

Всі люди  бажають  і, головне, мають право дихати  чистим повітрям. Крім того, спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, знищення насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкодження нижніх частини дерев, кущів та верхніх частин коріння, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору.
Так, відповідно до ст. 16, 22 Закону України “Про охорону атмосферного повітря” ,  Правил благоустрою та утримання території м. Козятин категорично забороняється спалювання сухої рослинності.
Відповідно ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення у сфері благоустрою  тягне за собою штраф на громадян від 340 до 1360 грн., на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 850 до 1700 грн.
Міська влада звертається до кожного жителя міста: давайте не будемо завдавати шкоди навколишньому природному середовищу, оскільки боротьба з палінням – це не пропозиція, не вибір, це обов’язок кожного на шляху до збереження екології природного середовища міста і здоров’я його громадян.

Якщо ви стали свідком задимлення вулиці, двору, а також розпалювання багать дзвоніть в місцеве відділення поліції.