Новини

Всього переглядів: 46

05 червня 2019 року на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту» відбулася спільна нарада АТ «Укрзалізниця», керівників виробничих підрозділів АТ «Укрзалізниця», Асоціації навчальних закладів залізничного профілю України, керівників інших навчальних закладів, що співпрацюють з Укрзалізницею щодо впровадження елементів дуальної форми навчання в освітній процес.
Нарада відбулася під керівництвом директора Департаменту розвитку персоналу та кадрової політики АТ «Укрзалізниці» Людмили Вікторівни Василеги, її заступника Олени Азєєвої та голови Асоціації залізничних закладів Андрія Стецюка. Також були запрошені начальники відділів підготовки та підвищення кваліфікації усіх шести регіональних філій Укрзалізниці, заступник директора Департаменту оплати праці та мотивації персоналу Дмитро Крят, державний експерт Директорату професійної освіти МОН України Галина Пономарьова, начальник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту професійної освіти МОН України Віктор Паржніцький, головний фахівець відділу професійного навчання Департаменту розвитку персоналу та кадрової політики Марія Путря, головний фахівець відділу лінійно-управлінського персоналу ЦПК Лілія Грабовська та головний спеціаліст відділу професійно-технічної освіти Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації Олександр Якимчук.

Перед проведенням наради учасники мали змогу ознайомитися із сучасною матеріально-технічною базою училища, на якій здійснюється підготовка висококваліфікованих робітників для Укрзалізниці.

Нараду розпочали директор Департаменту розвитку персоналу та кадрової політики АТ «Укрзалізниці» Людмила Вікторівна Василега та її заступник Олена Сергіївна Азєєва, які  підвели  підсумки щодо результатів впровадження елементів дуальної форми навчання у 2018/2019 навчальному році. Доповідь доповнили начальники відділів підготовки та підвищення кваліфікації  регіональних філій, а також представники навчальних закладів, де впроваджуються елементи дуальної форми навчання для визначених професій. На звіт щодо впровадження елементів дуальної форми навчання в Козятинському МВПУЗТ у вигляді доповіді директора А.О.Стецюка та заступника з навчальної роботи О.О.Коломійчук були  запрошені самі учасники навчального процесу із впровадженням дуальної форми навчання: учні груп №1 (професія «Електромонтер контактної мережі») та №28 (професія «Слюсар з ремонту рухомого складу. Помічник машиніста тепловоза. Помічник машиніста електровоза»). Так всі учасники наради мали можливість поспілкуватися із учнями, відчути їх настрій та дізнатися про їх плани як майбутніх працівників Укрзалізниці.

В процесі підведення підсумків за 2018-2019 навчальний рік учасниками наради було відзначено, що таку форму навчання потрібно впроваджувати і надалі та розширювати спектр професій. Адже результат показав підвищення якості знань учнів з теоретичної та практичної підготовки і зростання їх зацікавленості в опануванні обраної професії. Учні на підприємстві ознайомлюються з сучасним обладнанням, із новітніми технологіями виробничого процесу, що сприяє кращій адаптації молоді до умов виробництва. Також завдяки такій формі навчання відсоток працевлаштування учнів зростає, порівняно із результатами попередніх років.
 

Враховуючи потребу в кваліфікованих робітниках для АТ «Укрзалізниця», керівниками навчальних закладів було розширено перелік професій залізничного транспорту, за якими будуть впроваджуватись елементи дуальної форми навчання у наступному навчальному році.

Підводячи підсумки трьох галузевих конкурсів фахової майстерності з професій: «Помічник машиніста електровоза», «Слюсар з ремонту рухомого складу», «Провідник пасажирських вагонів», які були організовані відповідно до Програми заходів соціального партнерства у поточному навчальному році, Василега Л.В. звернула увагу на відповідність  оформлення документації  умов та етапів проведення конкурсів щодо наданих зразків, а також на готовність матеріально-технічної бази навчальних закладів спільно із виробничими підрозділами для проведення практичних турів.  Керівниками навчальних закладів, учні яких брали участь у конкурсах, було відзначено, що завдяки їх проведенню зростає мотивація та зацікавленість учнів в опануванні професією.

Під час наради було погоджено проект графіку проведення Галузевих конкурсів у наступному навчальному році для подальшої розробки Програми заходів соціального партнерства.

Учасниками наради було підтримано пропозицію Голови Асоціації навчальних закладів України залізничного профілю, директора Козятинського МВПУЗТ Андрія Стецюка щодо проекту програми проведення спільної наради членів Молодіжної ради АТ «Укрзалізниця» із представниками учнівського самоврядування навчальних закладів залізничного профілю України та за участі іноземних делегацій студентського самоврядування навчальних закладів залізничного профілю.

Результати проведеної наради ще раз підтвердили необхідність впровадження дуальної форми навчання, так це – дійсно інноваційна освітня модель, що орієнтована на підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників, яка забезпечує рівноправне партнерство між роботодавцем, закладом освіти та здобувачами освіти.