Новини

Всього переглядів: 29

На пленарному засіданні двадцять шостої сесії міської ради 7 скликання буде розглядатися питання "Про присвоєння звання “Почесний громадянин міста  Козятин” (посмертно) Москалюку О.В.". Він був старшим лейтенантом, заступником командира роти з виховної роботи Вінницького полку Західного ОТО Національної  гвардії України. 

Москалюк О.В. народився в селі Заболотне Крижопільського району, де пройшли дитячі та шкільні роки.

У 1982 році закінчив з відзнакою Одеський технікум харчової промисловості, після чого проходив строкову службу на Чорноморському пароплавстві. Брав участь у бойових діях на території Анголи у складі підрозділу морської піхоти військово-морського флоту, де дістав два поранення (вогнепальне й осколкове) та три контузії.

Після звільнення в запас закінчив Вінницький педагогічний інститут.  Здобув звання майстра спорту з лижних гонок і кандидата в майстри спорту з боротьби.

З 1993 року проходив службу спочатку оперуповноваженим у Вінницькому а згодом у Козятинському РВ УМВС України у Вінницькій області.

 З 1997 по 1999 рр. працював начальником карного розшуку. Після виходу на пенсію певний час займався адвокатською діяльністю.

7 серпня 2014 року був призваний до лав Національної гвардії, України і призначений заступником командира роти оперативного призначення (на бронетранспортерах) по роботі з особовим складом батальйону оперативного призначення вінницького полку НГУ (військова частина 3008). У зону АТО був направлений на 32-й блокпост, неподалік села Сміле Луганської області.

13 жовтня 2014 року підрозділи Збройних сил України та НГУ, що охороняли та обороняли блокпост №32,  опинилися під потужними обстрілами з мінометів, гармат, танків та реактивних систем залпового вогню. Під час спроби прориву до блокпосту колони підкріплення, ворожий снаряд влучив у бронетранспортер, в якому знаходився Олександр Васильович. Старший лейтенант Москалюк загинув від численних осколкових поранень.

Проект рішення додається.