Новини

Всього переглядів: 18

До оселі іменинника завітав керуючий справами виконкому міської ради Сергій Заїчко аби привітати Анатолія Степановича Радченка із славним 92-м Днем народження.

На адресу цього мужнього, сивочолого чоловіка, уродженця кубанської землі прозвучало багато теплих і зворушливих привітань, які були підкріплені грошовою винагородою,продуктовим набором та квітами. 

«Для мене честь стояти сьогодні поруч з Вами. Я пишаюся тим, що в нашому Козятинському краї живуть такі люди, як ви – герої, які відстояли рідну землю від фашистської навали. Низько вклоняюсь та висловлюю Вам сердечну вдячність за героїзм. Впевнений, що Ваша самовідданість та патріотизм завжди будуть прикладом для молодого покоління. Здоров’я, сили та наснаги Вам!» – наголосив у вітальному слові Сергій Олександрович.

Щиро привітавши ювіляра, посадовець поспілкувався з ветераном та його дружиною Ніною Костянтинівною. Ветеран охоче розповідав про свій життєвий шлях, про те, як воював під час Другої світової війни, поділився спогадами про свої щедро насичені подіями роки, показував світлини з побратимами на яких герої усміхнені і життєрадісні – показують, що життя не зупинилося.

Про відвагу, бойовий і трудовий шлях Анатолія Степановича свідчать численні нагороди.

Та найбільше учасник параду Перемоги в Москві пишається не своїми військовими заслугами та здобутками і не тими неймовірними історіями, що йому довелося пережити, він пишається своєю міцною родиною.

Ветеран був щиро зворушений привітаннями, увагою з боку міської влади, сердечно побажав гостям усіляких гараздів. Подарунковий набір презентував колектив супермаркету «Грош-експрес» (директор ТОВ "Аргон" Цецерошенко Г.С.).

Дуже добре, що в наш час іще можна поспілкуватися із такими визначними людьми, як Анатолій Радченко. Людьми, що творили нашу історію, що боронили рідну землю від німецько-фашистських загарбників. Дай Вам Боже, Анатолію Степановичу, щасливого довголіття при доброму здоров’ї та настрої, а нам усім Миру в наш непростий час.
 

Довідково. Анатолій Степанович Радченко народився в 1926 році.

Пішов   добровольцем на фронт 25 серпня 1942 року, у неповні 16 років. В лютому 1943 року прийняв присягу та був призначений у 15 штурмову  інженерно-саперну бригаду 71-го батальйону. Під Москвою закінчив школу молодших командирів і став керувати відділенням.

Сержант Анатолій Радченко брав участь у звільненні м. Вінниці та Вінницької області (міст Калинівка, Іллінці, Бар, Погребище). Розміновував залізничні станції Козятина, Жмеринки. Анатолію Степановичу довелось знешкодити близько 500 мін.

Сержант Радченко на чолі диверсійної групи виконував у тилу ворога завдання по підриванню німецьких танків. Шість раз ходив у тил. За виконання диверсійних завдань був нагороджений орденом Слави ІІІ ст.

Анатолій Степанович воював на Кавказі, на Курській дузі, брав участь у наступі на Київ, форсуванні Дніпра на Букринському плацдармі, окрім України звільняв Угорщину, Словакію, Польщу (зокрема концентраційний табір Освенцим). Дійшов до Праги. Учасник параду Перемоги в Москві.

Анатолій Степанович має 25 бойових нагород, серед них: орден Слави ІІІ ступеня, орден Великої Вітчизняної війни ІІ ступеня, орден «За мужність». Медалі: «За відвагу», «За перемогу на Німеччиною», «За визволення України» та інші.

В 2018 році фотографія ветерана з'явилася на міській Дошці пошани.

 

 

Привітати ветерана з Днем народження - добра традиція
Привітати ветерана з Днем народження - добра традиція
Привітати ветерана з Днем народження - добра традиція