Новини

Всього переглядів: 59

Початок 2021 року розпочався для жителів Вінниччини з неприємного «сюрпризу» від київської влади – з 1 січня для населення подорожчали вартість природнього газу, його розподілу та транспортування, що потягне за собою підвищення цін на теплову енергію.

Окрім того, ціна на природній газ для населення Вінницької області в січні 2021 року становитиме 9,89573 грн за кубометр, що є одним із найвищих тарифів на газ в Україні. Така ситуація - неприпустима, адже платоспроможність населення значно знизилась, відповідно, підвищення тарифів на комунальні послуги призведе до зростання заборгованості в проплатах за комунальні послуги.

 

Минулого тижня тарифні мітинги охопили країну. Першими почали протестувати проти нових газових тарифів мешканці Полтавщини. Потім їх підтримали у Харківській області, на Вінниччині та інших регіонах. В окремих містах навіть перекривали дороги.

До протестувальників долучилися і козятинчани, що висловили свої думки на масовому зібранні у середмісті Козятина у неділю. Мітингарі вимагали скасування тарифу на транспортування газу та відновлення пільгового тарифу на електроенергію.

 

- Я, безперечно, підтримую думку містян: категорично проти підвищення цін на енергоносії для населення, - зауважила міський голова Тетяна Єрмолаєва. - Політика Уряду та НКРЕКП, спрямована на постійне підвищення тарифів в умовах тривалого карантину, економічного спаду та зниження доходів населення, не витримує жодної критики! Різке підвищення цін на енергоносії є економічно необґрунтованим. Наразі рішення Уряду та НКРЕКП збільшують фінансовий тягар для населення, є несправедливими, непрофесійними та невчасними. Ціни на енергоносії мають бути не вищими за рівень 2020 року. Це моя чітка та виважена позиція! Виноситиму своє бачення стосовно ситуації, що склалася із тарифами на енергоносії, на обговорення депутатського корпусу міської ради.

 

Отже, 14 січня з огляду на актуальність та нагальність тарифної проблеми, збирається позачергова сесія міської ради. Найголовнішим питанням порядку денного буде обговорення та погодження звернення до вищих ешелонів державної влади від міської громади із вимогами вжити невідкладних заходів щодо справедливого зниження цін на газ.