Новини

Всього переглядів: 70

У Козятині, як і у всій країні розпочалось послаблення карантинних обмежень. Розпочали працювати в повному обсязі ринки, магазини з продажу промислових товарів, перукарні, заклади побутового обслуговування, літні площадки ресторанів та кафе, дитячі та спортивні майданчики, офіси більшості установ, тощо.

Але відкриття закладів, підприємств – це, перш за все, дотримання правил і відповідальність керівників за безпеку персоналу та відвідувачів, а також особиста відповідальність відвідувачів.

Хочемо наголосити, якщо із запровадженням послаблень люди нехтуватимуть правилами, – нас очікує сплеск вірусу. Ми  нікого не лякаємо. Але, наприклад, у Чехії через тиждень після відкриття торгових центрів, великих магазинів, перукарень і салонів зафіксували великий сплеск захворювання.

Самозаспокоюватись не можна. За останніми статистичними даними рівень захворюваності в країні та в області (Вінниця, Калинівка, Жмеринка), в сусідньому Бердичеві продовжує зростати. Після чергового етапу послаблення карантину, який може оголосити на днях уряд, відкриття руху автобусів міжміського сполучення, коронавірус знову може приїхати  до нас.

А наші козятинці вже розслабились, маскового режиму в торговельних закладах, у приміщеннях з масовим перебуванням людей дотримуються не усі, дистанцію між людьми порушують, збираються великими групами людей.

Влада міста не може бути осторонь від цього, вона несе відповідальність за здоров’я усіх мешканців міста.

Тому за рішенням міської комісії з надзвичайних ситуацій буде посилено роботу рейдових груп з числа працівників поліції, Держпродспоживслужби, служби благоустрою міської ради по перевірці торговельних закладів, офісних приміщень установ, скверів, місць масового перебування людей.

У разі виявлення грубих порушень санітарних правил, про які вже знає кожен мешканець міста від маленької дитини до людей самого поважного віку, знову будуть вживатися заходи жорсткого адміністративного впливу (про розміри штрафів знають також усі).

Також при черговому послабленні карантинних обмежень, користуючись правами «адаптивного карантину», яким органам місцевої влади надається право вводити послаблення з огляду на реальну санітарну та епідеміологічну ситуацію в населеному пункті, міська влада буде запроваджувати ці послаблення з певними обмеженнями, зважаючи також  і на те, як мешканці міста дотримуватимуться санітарних правил.

Тому давайте усі разом збережемо наше здоров’я, а можливо і життя.