Новини

Всього переглядів: 98

Солдат резерву, фельдшер – фармацевт відділення медичного постачання 1-ї окремої медичної роти ім. Пирогова Північного територіального управління Національної гвардії України

Народився у Липовецькому районі на Вінниччині. У 2000 році закінчив загальноосвітню школу № 2 міста Козятин. Здобув фельдшерську освіту, працював у лікарні швидкої допомоги. Навчався в Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця на фармацевтичному факультеті.

З початком війни займався волонтерською діяльністю. Співпрацював з медиками 2-го добровольчого батальйону НГУ. В кінці червня 2014 року чергував з ними на блокпосту № 3 у Слов'янську, у серпні-вересні допомагав медикам батальйону Кульчицького на Дебальцівському «Хресті». У червні 2014 року нагороджений Почесною грамотою Вінницької облдержадміністрації та обласної Ради як лікар-волонтер.

Відразу, після заснування медичної роти Пирогова, записався добровольцем. 31 грудня 2014 року зарахований на службу фармацевтом відділення медичного постачання медичної роти Північного територіального управління Нацгвардії (в/ч 3001). Під час найтяжчих боїв на дебальцівському плацдармі, взимку 2014-2015 рр. перебував на передовій, рятуючи життя поранених українських захисників.

9 лютого 2015 року машина швидкої допомоги під час евакуації важкопоранених потрапила у засідку та підірвалася на фугасі поблизу села Логвинове Артемівського району Донецької області. Сергій загинув разом з екіпажем санітарної машини А. Сулімою та М. Балюком й пораненим молодшим сержантом О. Кравченком. Понад рік вважався зниклим безвісти.

21 грудня 2015 року рішенням Козятинського міськрайонного суду оголошений загиблим 9 лютого 2015 року. Впізнаний у квітні 2016 року за експертизою ДНК серед похованих на Краснопільському кладовищі м. Дніпропетровськ невідомих воїнів АТО.

22 квітня 2016 року у Козятині відбулося  прощання з Сергієм Кацабіним. Перепохований на приміському кладовищі у селі Козятин.

Указом Президента України № 103/2016 від 21 березня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений пам’ятним нагрудним знаком «Медична рота» (посмертно) та орденом «Народний Герой України» (посмертно).

Рішенням 5 сесії 7 скликання Козятинської міської ради № 149-VII від 25.03.2016  нагороджено нагрудним знаком «За героїзм і патріотизм» (посмертно).

Рішенням 16 сесії 7 скликання Козятинської міської ради присвоєно звання «Почесний громадянин міста Козятин» (посмертно).