Новини

Всього переглядів: 17

Тарас Шевченко…Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу.

Кожне покоління знаходить для себе близьке і зрозуміле в поезіях Шевченка. Чи не тому, що твори  говорили  про добро і зло, про любов і ненависть, про вірність і зневагу... Поезія Кобзаря - це поезія вічних питань, поезія пошуку істини. Це поезія болю і страждань, поезія людських почувань, поезія боротьби, віри і волі... I все це віддзеркалилось у Слові поета.

9 березня виповнилося 204-и роки з дня народження генія, мислителя, пророка-Тараса Григоровича Шевченка. У ці березневі дні в міських загальноосвітніх навчальних закладах були проведені літературні години, коментовані перегляди літератури, тематичні конференції, Шевченкові читання тощо.

Під час заходів як педагоги так і учні цікаво, з поетичними нотками розповідали про життя українського генія і тим самим відкривали для себе сторінки життя  Кобзаря.

Затамувавши подих присутні слухали про Шевченка не лише борця, а й  ніжного й вразливого душею, чистого серцем лірика. У творчому доробку Шевченка і раннього, і зрілого темі жіночих  страждань присвячений  не один вірш.

Організатори зустрічей вдало переплітали презентації із виразним читанням та інсценізацією уривків з поем Шевченка.

Підсумовуючи історію життя і творчості шанованої постаті Великого Кобзаря, можна сказати, що найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише посмертно: невмирущу славу  і  радість, яку в мільйонів людських сердець ще наново збуджуватимуть його твори.