Новини

Всього переглядів: 282

У шахах, шашках та деяких інших іграх існує таке поняття, як цугцванг, – положення, коли будь-який хід гравця веде до погіршення його позиції.

Саме цю асоціацію навіяли дії представників районної влади та головного лікаря центральної районної лікарні під час засідання «кругового столу», яке ініціював міський голова Олександр Пузир.

Попередня ініціатива – введення до складу співвласників КП «Козятинська центральна районна лікарня» громади міста Козятин. Передувало прийняттю такого рішення угода між головою Козятинської міської ради О.Д.Пузирем, головою Козятинської районної ради В.М.Слободянюком про прийняття змін до статуту комунального підприємства «Козятинська центральна районна лікарня» в частині введення до складу співвласників зазначеного підприємства громади міста Козятин, датована 02.02.2017 роком.

На превеликий жаль, орган виконавчої влади, скажімо точніше – особисто голова районної ради, керуючись як завжди інтригами, не захотів аби в частині введення до складу співвласників КП «Козятинська центральна районна лікарня» ввійшла громада міста Козятина і поруч з собою мати надійного та фінансово спроможного партнера в особі міської влади.

Чому в жертву політичним амбіціям голови районної ради поставлено здоров’я і життя мешканців міста? І це не просто амбіції, а відверта «опозиційність» до козятинської громади та керівництва органу місцевого самоврядування. Цей факт яскраво підтверджує «плідна співпраця» з керівництвом Козятинської ЦРЛ, яке подало до Господарського суду Вінницької області позов змусити міську раду, незважаючи на невиконання умов угоди зі сторони районної ради, все ж таки надати 3 млн.грн на потреби медичного закладу.

Слід наголосити, що з 01.01.2019 року система, яку охрестили "гроші ходять за пацієнтом" стане актуальним і для медичних закладів вторинного рівня. Нині це поняття вже авторизовано для «первинки».

 Створення єдиного медичного простору, який об’єднає всі медичні заклади Козятина – незмінна позиція міського голови. Це дасть можливість не тільки оптимізувати адмінперсонал, який не виконує функції лікарів, але й збільшити заробітні плати для тих, хто рятує людське життя. Але, найголовніше – це спільне фінансування з районного та міського бюджетів.

- Дайте грошей, решта нас не хвилює, - лунало з вуст головного лікаря ЦРЛ та посадовців з району протягом усієї зустрічі. І справді не хвилює, адже є численні скарги городян у відмові лікарів ЦРЛ надати медичну допомогу, які відкрито заявляють, що це пряма вказівка головного лікаря.

За даними скаргами будуть складені відповідні акти та направлені до правоохоронних органів.

Завтра до Козятина завітає делегація Північного госпітального округу (головні лікарі, представники Департаменту охорони здоров’я ОДА) з метою ознайомлення та вивчення потенціалу, для визначення  перспектив  подальшої діяльності медичних закладів на базі яких будуть створюватися госпітальні округи.

Міська влада активно відстоює можливість аби в Козятині на базі міської лікарні була створена лікарня планового лікування, а в приміщенні ЦРЛ – інтенсивного лікування.

Проте, не зрозуміла позиція районного керівництва, яке за гучними висловлюваннями забуває розпочати нарешті працювати. 

Делегація Північного госпітального округу повинна побачити не лише матеріально-технічне забезпечення наших медичних закладів, але й злагоджену співпрацю різних гілок влади.

Через декілька днів представники міської та районної рад, головні лікарі, фінансисти зберуться на робочу зустріч аби допомогти районній владі вирішити проблеми із заробітною платою в ЦРЛ. Брак досвіду чи відсутність керівницького вміння стали на заваді головному лікарю правильно розставити акценти при розподілі фінансування: спочатку зарплата, а потім встановлення «золотих» унітазів, а не навпаки.

- Дайте грошей, решта нас не хвилює…….А жаль.

Довідково. До Північного госпітального округу входять: міста Вінниця, Жмеринка, Козятин, Хмільник, а також райони: Вінницький, Жмеринський, Іллінецький, Калинівський, Козятинський, Липовецький, Літинський, Немирівський, Оратівський, Погребищенський, Тиврівський, Хмільницький.

 

Медичні пристрасті або "дайте гроші, а решта – нас не хвилює»
Медичні пристрасті або "дайте гроші, а решта – нас не хвилює»