Новини

Всього переглядів: 29

Нам часто, як не прикро, доводиться бачити в своєму під’їзді, біля будинку чи на сміттєвому майданчику купу будівельного мотлоху.

Після серйозного ремонту завжди є гори такого непотребу: папір, штукатурка, обрізки гіпсокартону, залишки плитки, цегла тощо. Більшість мешканців  позбуваються його незаконним шляхом –  залишають на сміттєвих майданчиках.  Однак є й такі, хто складає важкі мішки безпосередньо у металеві контейнери. Техніка, якою оснащені спеціалізовані машини комунального підприємства, не розрахована на підйом важких, габаритних об’єктів, як наслідок перевантаження, поломка та подальший ремонт. Вантажнику доводиться власноруч проводити погрузку, перекидаючи важкі мішки у кузов машини.

Варто нагадати, що у платіжках  на вивіз побутового сміття не передбачено вивезення будівельних відходів, тож не можна в контейнери викидати великогабаритні речі, наприклад, старі меблі чи поламаний холодильник. Позбутися будівельного непотребу  слід цивілізовано. Для цього треба звернутись до КП «Чисте місто» Козятинської міської ради та укласти одноразову угоду на вивіз та захоронення. Якщо потреба вивезти будівельні рештки виникне знову, тоді доведеться укладати угоду повторно.  Вартість послуги є прямо пропорційною кількості сміття.

Доречно розповісти, як сміттєві проблеми вирішують у  Європі. Там громадяни навчені укладати угоди з відповідними підприємствами та вчасно сплачувати за надані послуги. Інакше за це передбачена відповідальність. У Латвії, наприклад, боротися з незаконним вивезенням сміття вирішили за допомогою  великих штрафів. Так, за викидання сміття в місті доведеться заплатити від 100 до 1000 доларів США. А в Чехії навіть встановили спеціальні камери,  які фіксують подібні порушення. Штраф для тих, хто попався на незаконному викиданні сміття, складає 2000 євро, а в деяких випадках за це навіть передбачена кримінальна відповідальність.

Чи запровадять в Україні настільки радикальні методи боротьби зі стихійними сміттєзвалищами – покаже час. Але очевидно – поки кожен не почне із себе, свого будинку та міста, країна і надалі буде грузнути в нескінченних купах будівельних відходів.

Хочете змінити інтер’єр свого житла? Змінюйте. Хочете  позбутись всього старого, зайвого, непотрібного  – позбувайтесь. Але для цього  є лише один прийнятний  спосіб  – за допомогою укладеної з комунальниками  угоди на надання послуг з вивезення та захоронення ТПВ та придбання талонів на вивезення будівельного сміття.