Новини

Всього переглядів: 61

Місто Козятин втопає у диму від спалювання сміття, сухої трави, опалого листя тощо. Хоча в Законодавстві чітко сказано:
- за спалювання відходів, в тому числі побутового сміття, передбачена відповідальність за Статтею 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно якої: "Порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації та використання відходів тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів" доходів громадян і на посадових осіб, громадян-осіб підприємницької діяльності - від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".
- відповідно до Ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання сухої природної рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою накладання штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 
- Ст. 50 Конституції України гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля. 

Поводження з побутовими відходами здійснюється відповідно до державних норм, стандартів і правил. Ці Правила є обов’язковими для дотримання всіма державними, кооперативними, колективними та приватними підприємствами, організаціями та установами незалежно від відомчого підпорядкування та форм власності, а також посадовими особами та громадянами України. Незважаючи на це, кожного року місто весною щоденно втопає у диму. Наскільки він шкідливий - вже доведено екологами. 

У Кодексі чітко говориться про повну заборону на спалювання сміття у особистих домоволодіннях! Не зважаючи на всі заборони, по вулиці Стуса, 18 у вихідний день вночі, сталася прикра подія, підпаллено сміття в контейнерах. Таке мародерство призвело до негативних наслідків, а саме: зіпсовані євроконтейнери, не можливість вчасно відвантажити відходи, шкода для здоров’я.

Якщо ви виявили, що на присадибній ділянці особа спалює сміття, викликайте поліцію, уповноважену посадову особу виконавчого комітету місцевої ради на складення протоколу за вчинення відповідного адміністративного правопорушення, представника громадської організації чи громадського інспектора, які повинні скласти протокол про вчинення адміністративного порушення передбаченого відповідно ст. 52, 82 чи 152 КпАП та направити його до розгляду у компетентний орган, а саме: до відповідного територіального органу Державної екологічної інспекції України, виконавчого комітету місцевої ради або адміністративної комісії.

 

З повагою, адміністрація КП «Чисте місто