Новини

Всього переглядів: 12

Кожна сім’я, в якій чекають на народження дитини мріє про її щасливе і мирне майбутнє: дбає про здоров’я, прагне забезпечити гарні умови життя. На жаль, не завжди живеться так як мріється. Допомогти дітям, чиї батьки з різних причин не можуть ними опікуватись і на належному рівні виконувати свої батьківські обов’язки, має на меті відносно нова для нашої країни форма соціальної роботи – патронат.

Сімейний патронат – це комплексна соціальна послуга, що передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання батьками дитини складних життєвих обставин (СЖО).

Патронатні батьки проходять спеціальну підготовку  – навчальний курс, який дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми, котрі через складні життєві обставини не можуть бути з рідними мамою і татом. 

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, що спричинили її влаштування, але не має перевищувати 3 місяці. В окремих випадках дитина може перебувати в сім’ї до 6 місяців.

Патронатними родинами можуть бути сім’ї, які довго живуть у шлюбі, мають спільних дітей не молодше підліткового віку. Вік патронатних батьків для мам — від 35 до 60 років, для тат — від 35 до 65 років. Одна з умов — щоб хоч один із батьків мав вищу освіту соціального або гуманітарного спрямування. Щодо житлової площі, то обмежень не має. Родина може мешкати навіть в орендованій квартирі. Це повинні бути батьки, які готові у будь-який момент прийняти дитину, допомогти їй та повернути в біологічну сім’ю. Патронатні батьки мають пройти співбесіду та відповідне навчання з фахівцями. Патронатним вихователям гарантують зарплату, кошти на утримання дитини, стаж і професійний супровід.  

Створення ефективної системи патронатних сімей дозволить не лише вберегти дітей від влаштування в заклади, а й зменшити кількість інтернатів. Наразі головне завдання відповідних служб — знайти кандидатів у патронатні вихователі.

Якщо Вас зацікавила вищезазначена інформація просимо звертатися до Козятинської служби у справах дітей за тел. (2-22-88) за адресою:  м. Козятин, вул. П. Орлика, 19.

Ми шукаємо сім’ї, які готові у своїх домівках любити, виховувати та доглядати за дітьми, що потребують захисту і підтримки.