Новини

Всього переглядів: 0
Харчування у дитячих садках міста не погіршиться: нарада з завідуючими дошкільних навчальних закладів


Забезпечення рівного доступу до дошкільної освіти – є і залишається пріоритетним у нашому місті, одним з основних завдань якого є створення належних організаційно-педагогічних, санітарно-гігієнічних, навчально-методичних і матеріально-технічних умов для функціонування усіх дошкільних навчальних закладів. Тому одним з найголовніших питань, звичайно, є питання забезпечення дітей якісним і збалансованим харчуванням.
Дане питання обговорювалося на робочій нараді міського голови Олександра Пузиря із завідуючими дошкільних навчальних закладів.
Нагадаємо, що з початку року вартість харчування в дитсадках зросла на 3 грн., проте батькам можна не хвилюватися – різниця компенсується за рахунок міської скарбниці. Нині вартість харчування дитини за один день становить 11 грн.
Загалом, за довгий час змінилося співвідношення фінансування харчування. Раніше 40% вартості оплачував міський бюджет, а 60% - батьки, нині ж, вже 49% вартості обідів у садочках оплачують з скарбниці міста.

Слід відмітити, що в дошкільних навчальних закладах міста 90-то дошкільнят мають 50% пільгу на харчування, 132 дитини - 100% , з них – 63 - діти учасників АТО.
Ще однією головною темою задля якої всі зібралися стала підготовка ДНЗ до нового навчального року.
Вже з 1 червня у дитсадках розпочалися ремонти. Олександр Пузир спільно з секретарем міської ради Костянтином Марченком визначилися з потребами кожного дошкільного навчального закладу, щоб орієнтуватися, яку суму потрібно виділити коштів під час чергової сесії. Міський голова акцентував увагу керівників дитячих садків на тому, щоб виконувати в першу чергу ті роботи, які не можна відкласти.
- Головне, щоб всі крани працювали, щоб працювало опалення, освітлення. Переклеювати шпалери без необхідності не варто. Я прошу вас провести ремонти по-можливості тільки за кошти бюджету, - звернувся до завідуючих керівник міста, зазначивши, що з нинішніми тарифами на газ та електроенергію, більшість батьків на межі виживання, і рахують кожну копійку.

Тож окремо міський голова обговорив використання бюджетних та благодійних коштів дитячими садками.
Нагадаємо, що після призупинення державного фінансування на харчування учнів початкових класів та дітей пільгових категорій, міська рада переклала ці зобов’язання на себе і успішно з ними справляється. З міського бюджету виділено більше 500 тис.гривень і школярі щоденно отримували повноцінне гаряче харчування під час навчального процесу.